Яку породу термодерева обрати?

Терасна дошка

Термодошка (термодеревина) – натуральний, екологічно чистий матеріал, що має низку переваг порівняно зі звичайною деревиною. Отримують цей матеріал шляхом термічної обробки (перенасиченою парою 180-230 C) звичайної деревини. У процесі обробки дерево набуває природного тонування на всю товщину.

Якщо ви розглядаєте, які породи дерева використовувати для ремонту або будівництва, є кілька факторів, які можуть вплинути на ваше рішення. Для різних цілей використовується різне дерево, все залежить від того, де деревина буде використовуватися, наскільки міцною вона має бути, також важливий колірний профіль і загальний візуальний ефект.

Термоясен

Термоясень
Термоясен, це ясен, що пройшов термообробку. Термоясен має масу переваг і застосовується в будівництві заміських будинків, відкритих терас, фасадів, балконів, саун.

  • Довговічність. Термічна обробка є ефективним методом запобігання гниття, руйнування і пошкодження деревини. Обробка термоясеня дозволяє збільшити вік деревного матеріалу на 30-50 років.
  • Стійкість до зовнішніх впливів. Дошка термоясеня чинить опір волозі, грибкам, комахам та іншим шкідникам. Завдяки цьому, його можна використовувати в будь-яких кліматичних умовах і в місцях з підвищеною вологістю.
  • Краса. Термообробка ясеневого дерева надає йому особливої краси та естетичного вигляду. Він стає багато багатшим кольором і різноманітністю текстур, тому його затребували будівельники і дизайнери інтер’єрів.
  • Екологічна безпека. Термодерево з ясена не містить хімічних речовин і шкідливих для здоров’я людини елементів, таких як формальдегід.

ТермососнаТермососна

Цю термомодифіковану деревину можна використовувати для облицювання фасадів, підшивки звисів покрівлі, а також для оздоблення стін і стель в інтер’єрі. Термососна – це деревина хвойних порід, яка має золотистий колір, вона м’якша за термоясеня, але при цьому має вражаючу стійкість до гниття, а також довговічність.

При застосуванні натуральної терасної дошки потрібна обробка поверхні лаком, адже деревина деформується від високих температур і підвищеної вологості, на ній з’являються перекоси, щілини. Цих проблем можна уникнути завдяки застосуванню термодеревини.

ТермоберезаПорівняно зі стандартним сушінням під час виробництва термососни матеріал проходить обробку в печі за температури 185 градусів з утворенням полотна, якість і міцність якого перевершує стандартні пиломатеріали. Під час термічної обробки основна частина вологи і смоли випаровується, відбувається кристалізація малюнка. Така обробка подовжує термін експлуатації, зберігається структура сосни і яскраве забарвлення.

Термобереза

Береза – це листяне дерево, після термообробки стає вологостійкою, не змінює свою геометрію протягом експлуатаційного терміну, не піддається процесам гниття. Термобереза використовується як покриття для тераси та облицювання фасаду. Також термобереза використовується в оформленні інтер’єрів, виготовленні декоративних панелей і вставок, для оздоблення лазень і саун, камінних зон. Ця порода має красиву однотонну текстуру карамельного кольору.