Яку лагу використовувати? Найчастіше це питання постає перед усіма будівельниками, які виконують монтаж терасових настилів. У цій статті Ви знайдете огляд усіх видів матеріалів, які використовуються для лаг під час монтажу терасної дошки безшовної і шовної.
Отже, які установчі профілі (лаги) бувають?
Дерев’яна лага. Найбільш традиційне рішення. Дешева і доступна. Найчастіше застосовують брус або дошку, що укладається на ребро для більш високої міцності. Поряд з перевагами по ціні і простоті придбання і монтажу, є і ціла низка недоліків: вона гниє (тобто настил з ДПК служитиме довше за основу, що абсурдно), вона має високе вологопоглинання, і найчастіше її немає і закручує, що в підсумку позначається на якості укладеного настилу.
Склопластикова лага. Високоміцна (практично нереально зламати), довговічна (якщо не сказати вічна), не гниє, не набухає від вологи, проте недешева, складна в монтажі (при свердлінні) і має значне температурне розширення. Рекомендується, коли необхідно забезпечити високу міцність підконструкції з мінімальною висотою підйому (висока міцність при невеликому перерізі і мінімальних ребрах жорсткості).
Алюмінієва лага (або сталева). Забезпечує мінімальні температурні розширення, термін служби понад 50 років. Застосовується здебільшого на високовідповідальних місцях, наприклад при «обв’язці» підконструкції на гвинтових палях.
Лага з деревно-полімерного композиту (ДПК). Найпопулярніший вид інсталяційного профілю, тому що є універсальним і увібрав у себе все найкраще з перерахованого вище числа варіантів. Така лага не гниє, не вбирає вологу, має високу міцність, проста в монтажі, невисока ціна, має таке саме температурне розширення, що й композитна терасна дошка.
Монтаж підсистеми з терасою
Виходячи з вищезазначених характеристик різного роду підсистем, у підсумку висновок робити Вам, але також важливим моментом є й умови проведення монтажних робіт, тобто куди вкладається лага (на бетонну основу, наприклад, досить профілю маленького перерізу для кріплення дошки, а під час встановлення на регульовані опори, наприклад, необхідне міцне рішення з додатковими ребрами жорсткості), чи потрібно робити основу монолітною (скріпленою), наскільки має значення вага всієї конструкції (дуже важливо для експлуатованих покрівель) і т. д. Нюансів у монтажі завжди багато, потрібно враховувати всі фактори в сукупності.