Тераса це горизонтальна поверхня, винесена за межі теплого контуру будинку. На неї в постійному режимі діють кліматичні та механічні стрес-фактори.
- На терасні дошки ллється дощ і падає сніг. Панелі декінгу постійно перебувають у циклі набору і віддачі вологи. Взимку з відлигами, до цього додається цикли замерзання і відтавання.
- По декінгу ходять у взутті, і пісок у протекторі, працює, як абразив. На терасі стоять меблі, і час від часу їх пересувають для власної зручності. Це навантаження на стирання, як у самої дошки так, і ЛФМ на ній.
При підборі дощок, необхідно розуміти, де вони будуть монтуватися, на відкритій терасі, або під навісом. Тераса під навісом перебуває у вигідній позиції, на неї менше діють атмосферні фактори.
Для відкритої тераси краще обирати (дошки) декінг з ДПК, або термодеревину. Їхня надійність у протистоянні кліматичним впливам рівнозначна.
Для тераси під навісом добре підійде модринова деревина, її міцність і довговічність буде приємним сюрпризом для домовласника.
Плюси і мінуси використання терасної дошки
Переваги та недоліки панелей декінгу містяться в їхній конструкції та властивостях матеріалу, з якого їх виготовили.
Переваги
- Міцність і висока стійкість до атмосферних і механічних впливів. Особливо це сильно виражено у термованих дощок
- Естетичність і презентабельність. Терасні настили зі звичайної і термованої деревини дуже красиво виглядають. Особливо добре виглядає термомодрина. Її природна фактурність, посилена термуванням, виглядає чудово.
- Стабілізуючі вибірки на тильній частині терасної дошки, вирівнюють швидкість втрати вологи між зовнішніми і внутрішніми шарами дошки. У підсумку ймовірність викривлення панелей близька до нуля.
Недоліки
- Неможливість постійного контакту деревини з водою. Необхідність епізодичного нанесення захисних і фарбувальних просочень на панелі. Це доводиться робити, 1 раз на 2 3 роки.
- В процесі експлуатації, будуть виникати мікротріщини і лущення на поверхні. Це звичайні природні особливості дошки на терасі. Вони нехай і меншою мірою, проявляються навіть у термованої деревини.
- У натуральної деревини, якщо вона змонтована з порушенням технології, без антисептичних просочень, є можливість бути ураженою патогенною мікрофлорою.