Як визначитись з розміром тераси?

Терасна дошка

Тераса – це чудовий спосіб розширити простір для відпочинку та насолоди природою на свіжому повітрі. Однак визначення правильного розміру тераси є ключем до створення комфортного та функціонального простору. Як знайти ідеальні пропорції для вашого відпочинку? Давайте розглянемо кілька кроків, які допоможуть вам визначити розмір тераси, який вам потрібен.Підбираємо розмір тераси під потреби

  1. Визначте призначення тераси

Перш за все, визначте, для чого вам потрібна тераса. Це місце для сімейних обідів, вечірніх посиденьок з друзями чи тихий куточок для власних роздумів? Призначення тераси визначатиме її функціональність і, відповідно, розмір.

  1. Враховуйте кількість користувачів

Подумайте, скільки людей зазвичай буде користуватися терасою. Якщо це сімейне місце для обідів, вам може знадобитися більше місця, ніж для вечорів удвох на свіжому повітрі. Зрозумійте, скільки стільців, лавок і столів вам знадобиться, щоб комфортно розмістити всіх, хто буде користуватися терасою.

  1. Передбачте функціональні зони

Подумайте про можливі функціональні зони на терасі. Ви хочете зону для барбекю? Куточок для відпочинку та читання? Визначте ці зони і врахуйте їх при розрахунку розміру тераси. Це допоможе вам ефективно розподілити простір.

  1. Подумайте про меблі та декор

Якщо ви вже вибрали меблі або знаєте, які декоративні елементи хочете використовувати, врахуйте їх розмір. Потрібно залишити достатньо місця для комфортного розміщення меблів і, в той же час, забезпечити легкий доступ до всіх функціональних зон.

  1. Зверніть увагу на архітектурні особливості

Архітектурні особливості вашого будинку та ділянки також мають велике значення. Якщо ви хочете, щоб тераса гармонійно вписалася в загальний вигляд простору, зверніть увагу на стиль будинку і природні особливості ділянки.

  1. Зверніться до експертів

Якщо ви маєте сумніви або не впевнені у своїй здатності визначити розмір тераси, зверніться до експертів. Послуги ландшафтних архітекторів або дизайнерів можуть бути надзвичайно корисними.

Поради з вибору терасної дошкиЯк не побудувати мало

Щоб не стати жертвою неправильних розрахунків і некваліфікованих фахівців, користуйтеся “формулою комфорту” і здоровим глуздом.Згідно з “формулою комфорту”, людині для комфорту потрібно приблизно 7 м2 площі. Ця цифра, звичайно, умовна і не включає в себе гігієнічні та інші необхідні для життя речі. Вона вказує на кількість простору, яка необхідна для того, щоб і тіло, і психіка людини відчували себе нормально.

Уявіть, що вам потрібно розрахувати кількість місця на терасі для сім’ї з трьох осіб. Якщо слідувати формулі, то вийде 7*3=21 м2. Задайте собі питання, що саме люблять робити ці троє людей, як вони відпочивають, чим займаються, що саме їм знадобиться на терасі. І чи поміститься це все на такій площі?

Як не побудувати зайвого

Відповідь на це питання частково дана в попередньому пункті. Але поняття “мінімум/максимум” дуже відносні. Вони залежать від способу життя, частоти вечірок з гостями, статусу власника заміського будинку та іншого. Але і тут працює формула і здоровий глузд.

Створення ідеального місця для відпочинку на терасі – це завдання, до якого потрібно підійти ретельно і творчо. Правильно підібравши розмір тераси, ваш відпочинок стане набагато приємнішим і комфортнішим!