Як встановлювати терасну дошку на бетонну підлогу

Терасна дошка

Терасна дошка – сучасний матеріал, який сьогодні широко використовується в якості підлогового покриття для альтанок, веранд і терас заміських будинків, для облаштування доріжок біля басейнів, сходів і ганків. Цей продукт заслужено вважається універсальним покриттям для підлоги на будь-якій ділянці, але при цьому вимагає дотримання всіх нюансів в процесі укладання на основу. Правильний монтаж дозволить значно продовжити термін служби терасної дошки, підвищити надійність настилу і уникнути проблем в процесі експлуатації деревно-полімерного композиту.

Яких норм необхідно дотримуватись?

Як правильно укласти терасну дошку на бетон? Якість і довговічність терасної дошки безпосередньо залежатиме від дотримання технології в процесі будівництва. Ось кілька рекомендацій, які дозволять вам здійснити грамотний монтаж дощок.

  • Подбайте про відведення води. Для цього потрібно створити невеликий ухил поверхні в бік від будівлі. Кут цього ухилу повинен становити 1-2 градуси.
  • В якості лагової конструкції бажано використовувати металеві профілі. Використання дерев’яних балок може призвести до неприємних наслідків для всього палубного настилу. Причиною цього є різний коефіцієнт теплового розширення деревини та ДПК.
  • Якщо на вулиці мінусова температура, то краще не проводити монтаж терасної дошки, а відкласти його на більш теплий період.
  • Кріпити терасну дошку на бетонну основу можна тільки після того, як переконаєтеся, що поверхня повністю висохла.

Правила монтажуСпособи кріплення терасної дошки

Існує два основних способи кріплення палубної терасної дошки: “відкритий” і “прихований”. У чому суть кожного з них?

  1. “Відкритий” варіант передбачає використання саморізів, які фіксують панель до лаг через дошку. Як правило, в кожній точці з’єднання використовується по два саморізи. Капелюшки залишаються видимими на поверхні терасної дошки, але їх можна замаскувати шпаклівкою. Цей спосіб відносно простий, але при цьому страждає естетика підлогового покриття. Крім того, порушується цілісність планок, їх повторне використання неможливе.
  2. “Прихований” спосіб фахівці компанії “Лісобаза.рф” використовують набагато частіше. Для реалізації “прихованого” кріплення знадобляться спеціальні металеві деталі кляймери. За конструкцією вони нагадують невеликі скоби. “Лапка” встановлюється на дошку, а друга частина фіксується на лагах. Настил виходить акуратним, ДПК зберігає свою цілісність. А ще завдяки кляймерам між дошками організовується вентиляційний зазор, однаковий по всій площі. Це необхідно для вільної циркуляції повітря під настилом.

Порядок монтажних робіт

Давайте розберемося, як правильно покласти терасну дошку на бетон, адже хочеться зробити це не тільки якісно, але й швидко. Перш за все, необхідно дотримуватися певного порядку виконання робіт. Після облаштування фундаменту потрібно буде виконати наступні дії:

  • встановити лаги. За твердістю і стійкістю до гниття елементи не повинні поступатися дошкам підлогового покриття. Бажано використовувати металеві лаги (з труб квадратного перетину). Їх слід монтувати таким чином, щоб сам настил був перпендикулярним. Відстань між елементами регламентується виробником, але, як правило, вона становить близько 30-40 см;
  • встановлюємо дошки. Закріплювати їх необхідно перпендикулярно лагам, для міцної фіксації першої дошки рекомендується використовувати стартові кліпси. Перша ламель кріпиться на кляймер, після цього монтаж здійснюється за допомогою кліпс, які слід зафіксувати на лагах;
  • фінальні роботи. Останню дошку слід обрізати за розміром, після чого міцно закріпити на лагах за допомогою саморіза, який слід вкручувати під кутом до 50 градусів. Потім це з’єднання слід закрити куточком або торцевою планкою (заглушкою).

Фінальний етап це прибирання робочого місця. З декінгу потрібно видалити пил і стружку, що виникли в результаті робіт. Та й у процесі експлуатації прибирання настилу це важливий елемент обслуговування. Знадобиться натиск води середньої потужності, можна до того ж пройтися не надто агресивним мийним засобом.