Як покращити зовнішній вигляд тераси?

Терасна дошка

Уявіть, що ваша тераса, довгоочікувана і красива, вже кілька років радує вас своїм виглядом, а ваші діти із задоволенням граються на терасі, а не в телефонах. Але зараз ви вже звикли до зовнішнього вигляду і функцій терасового простору і нудьгуєте. Як привнести нові фарби та смисли у вже звичний ландшафт?

Ландшафтні трансформації освіжать і ваш сад, і терасу. Зміна картини благотворно вплине на загальний настрій у родині. Подбайте про себе і урізноманітніть своє життя. 

Перила по периметру 

Встановлення перил та огорожі на терасі зазвичай проводять одразу під час будівництва. Але цього правила дотримуються не завжди. Є тераси, які підняті над землею всього на 10-15 см, і іноді перила там не потрібні. Або тераса побудована на 40-50 см вище рівня майданчика, але перила не були зроблені за задумом дизайнера: замість них тепер чагарники в щільній огорожі.

Встановіть стаціонарну огорожу з ДПК: виберіть відповідний малюнок і колір виробів, замовте всі необхідні комплектуючі.

Не обов’язково встановлювати огорожі суцільною “стіною”. Замість звичайних перил можна створити каркас для навісного саду і розмістити їх з певним кроком. Проходи між ними залишаються вільними, а вся конструкція перетворюється під впливом зелені. Композитні перила витримують вагу квіткових горщиків та контейнерів.

Освітлення на терасіВбудоване освітлення

Динаміку простору задає освітлення. Це правило працює і на терасі. Вбудовані світлодіодні світильники встановлюються в терасну дошку на етапі монтажу, але їх можна додати і пізніше. Це майже не впливає на якість оздоблення, хоча встановлення джерел світла постфактум вимагає демонтажу та перевстановлення деяких дощок.

Чагарники замість стін

Плетені ліани на непомітних опорах або кущі, які часто висаджують уздовж тераси, надають їй відчуття затишку і “віддаленості від цивілізації”. Чим густіше листя рослин, тим більш відокремленою здається тераса.

В’юнкими рослинами потрібно керувати в процесі активного росту – влітку і на початку осені – для отримання правильної форми. Кущі обрізають відповідно до рекомендацій садівників. Чим частіше ви будете проводити обрізку, тим менше буде змінюватися форма куща.

В якості природних живоплотів використовують плодові кущі та чагарники: ожину, малину, аґрус, смородину, чорноплідну горобину та інші. Всі вони мають різні декоративні якості, тому при виборі слід чітко знати, що для вас і вашої родини важливіше: зовнішній вигляд куща або кількість врожаю.  

Лісові гілки та яскрава фарба

Коли душа просить свята, на допомогу прийдуть яскраві фарби. Підіть з дітьми до найближчого лісу, назбирайте гілок різного діаметру та форми, пофарбуйте їх. Тепер зробіть декоративні букети, невеликі квіткові огорожі навколо клумб і кущів, прикрасьте квітковий контейнер. Чим більше ви проявите фантазії, тим інтенсивнішими будуть зміни навколо вас. Крім того, це чудова нагода погратися з дітьми і прищепити їм відчуття кольору, смаку та розуміння природи.