Все, що потрібно знати про паркани з ДПК

Терасна дошка

Сьогодні декоративні паркани – це сучасний варіант оформлення та огородження території приватних будинків і комерційних закладів, що дозволяє виразити свою індивідуальність і додати стилю будь-якій ділянці. Якісні характеристики дошки ДПК дозволяють використовувати її для виробництва зовнішніх огорож.

Композитні декоративні огорожі – це екологічно чисті, зносостійкі та стійкі до ультрафіолету вироби. Вони не тріскаються, не хвилюються, не втрачають колір, безпечні для людини і навколишнього середовища, виглядають як дерево, пахнуть деревом і прості в догляді.

Різновиди паркану з дпкВиди парканів з ДПК

Найпопулярніший варіант паркану – так званий “штахетник”. Він будується з декоративних планок, закріплених вертикально на горизонтальних брусках, які тримаються на бетонних або металевих стовпах, вкопаних в землю. Якщо штакетники встановлюються з одного боку несучої планки, то між ними можна залишати проміжки. При бажанні їх перекривають планками з іншого боку бруса. Такий паркан виглядає дуже привабливо. З цього ж матеріалу можна зробити в тому ж стилі легкі огорожі навколо тераси, клумб або високих грядок.

Відмінний паркан виходить з сайдингу, покладеного горизонтально в пази на вертикальні стовпи. Якщо розташувати дошки похило, то вийде огорожа, схожа на жалюзі. Заглянути за неї буде неможливо, а вітерець буде вільно проникати, приносячи прохолоду.

Переваги та недоліки використання ДПК

Основними перевагами зведення парканів та огорож з ДПК:

  1. Збільшення тривалості експлуатаційного періоду в порівнянні з парканами з натуральної деревини (середній термін служби близько 20 років).
  2. Відсутність у складі композиту свинцевих добавок (матеріал є екологічно чистим). 
  3. Не виділяє формальдегіду. 
  4. Значне зниження можливості утворення грибкових і цвілевих утворень, гниття матеріалу. 
  5. Стійкість до температурних коливань.
  6. Світлостійкість.
  7. Високий рівень вологостійкості. 
  8. Має звукоізоляційні властивості. 
  9. Легкість монтажу.

Паркан з ДПК , обираємо розумноДо недоліків паркану з деревно-полімерного композиту можна віднести наступні: 

  1. Можливі механічні пошкодження – при грубому механічному впливі на дошці можуть залишатися подряпини. Як правило, такі дефекти усуваються за допомогою спеціального олівця для реставрації деревини. 
  2. Можливість незначної деформації дощок: збільшення висоти, ширини, глибини (в межах декількох міліметрів) при критичних для даного матеріалу температурних впливах, або при підвищеній вологості протягом тривалого періоду часу.

Корисні поради

  • Опори з ДПК для парканів можна встановлювати на дерев’яні, металеві або бетонні стовпи, попередньо закріплені в легкому фундаменті. Кріплення опори з ДПК слід здійснювати за допомогою болтів. Зверху на них надягають “спідницю”.
  • При вертикальному монтажі дошки краще кріпити до трьох горизонтальних профілів. Це підвищить жорсткість конструкції і зведе до мінімуму ймовірність деформації конструкції.
  • Каркас хвіртки для паркану з ДПК слід виготовляти з алюмінію. Він не зможе чинити серйозних навантажень на всю конструкцію паркану і не стане причиною її руйнування.

Від чого залежить ціна на паркан з ДПК

По-перше, вартість залежить від складу. Чим більше якісного деревного борошна та добавок використовується, тим вища вартість. Перевірити склад звичайній людині, звичайно, не під силу, тому краще перестрахуватися і купити продукт відомого виробника.

По-друге, ціна залежить від розмірів паркану. По-третє, на суму впливає бренд. У будь-якому випадку, пам’ятайте: якісний паркан з ДПК не може коштувати дуже дешево, якщо тільки мова не йде про тимчасові акції.