Відмінності терасної дошки від палубної

Терасна дошка

Існує думка, що терасна дошка і палубна – це те саме. І навіть у прайсах деяких виробників представлені як одна позиція. Але насправді це два різні погонажні вироби.

І та, й інша дошки призначені для підлоги. Але на відміну від звичних дощок, до них пред’являється інший ряд вимог. І терасна дошка, і палубна досить стійкі до перепадів температур та вологості, що дозволяє їх використовувати при обробці будівель на відкритому повітрі. І все-таки, чим вони схожі і чим відрізняються: давайте розберемося.

Особливості терасної дошки

Терасна дошкаТерасна дошка (інакше декінг) – це дошка, що використовується під час укладання терас.

Переважно декінг виготовляють з дерево-полімерного композиту, який має безліч переваг:

Презентабельний зовнішній вигляд

  • Приємна поверхня, що відчувається навіть під час ходьби босоніж
  • Комфортна поверхня (приємно не лише ходити, а й лежати)
  • Відсутність ковзання (безпечно ходити навіть за сильного дощу)
  • Матеріал теплий, що нагрівається під палючим промінням сонця, але без напруження
  • Екологічна чистота
  • Запах натуральної деревини

Особливості терасної дошки дозволяють її укладати з повною відсутністю щілин і проміжків, а значить, можна не боятися проростання трави. І що важливо, на відміну, наприклад, від керамічної плитки, відсутня деформація окремих елементів при різких перепадах температур.

Терасна дошка виготовляється з натурального дерева або ДПК (дерево-полімерного композиту). Це сучасний матеріал, що має підвищені експлуатаційні характеристики. Масиву дерева надається необхідна форма. Лицьова поверхня спеціально робиться рифленою. Це запобігає ковзанню при намоканні дощок. Боки мають закруглену форму з двох сторін (лицьової та внутрішньої), тому дошки можна спокійно укладати з чергуванням між собою.

Особливості палубної дошки

Палубна доскаПалубна дошка – ще один вид підлогового покриття, назва якого пов’язана з місцем використання. Так, цей вид настилу спочатку застосовувався на кораблях та суднах, причалах, а також поблизу водойм.

Головна особливість такої дошки – відсутність шпунтів. Замість них є закруглені фаски кромок на верхній (лицьовій) стороні палубної дошки. При укладанні слід враховувати цей аспект, тому залишайте маленький проміжок між дошками.

Що стосується переваг, то при правильному укладанні ви отримаєте екологічну, практичну, презентабельну поверхню, яка однаково підходить і для внутрішніх приміщень (ідеальна підлога в сауні), і для настилів зовні. Крім того, палубна дошка не боїться температурних стрибків та зберігає свої властивості досить довго.

Що ж вибрати?

Основна відмінність між палубною та терасною дошкою – поверхня. Палубна дошка гладка, із закругленими фасками, а терасна – рифлена, вона має борозенки. Терасна дошка виготовляється з вентиляційними пазами на нижній поверхні. Вона неслизька, менший ризик отримати травму під час та після дощу. За правилами терасу необхідно встановлювати із невеликим ухилом. Завдяки борозенкам на поверхні вода не накопичуватиметься, вона стікатиме у бік зливу. Вентиляційні отвори потрібні для провітрювання. Вони запобігають гниття та деформації матеріалу, збільшують термін його служби.

Виготовлення палубної дошки відрізняється від інших матеріалів. Спочатку дошка обстругується з обох боків. Потім з лицьового боку з обох кромок знімають фаски розміром 3-7мм. Наприкінці виготовлення на дошку наносяться поздовжні валики невеликої глибини, щоб вона не ковзала.

За однакових технічних, фізичних та естетичних характеристик експлуатаційні якості у терасної дошки вищі.