Терасна дошка – термоясен та термососна

Терасна дошка

Зіткнувшись з проблемою ландшафтного дизайну, люди часто стають перед вибором, який матеріал вибирати для дизайну тераси, створюючи садові доріжки або місця біля басейну. Зрештою, тут ви не будете використовувати будь-який матеріал – тут особливі вимоги. Оскільки ці конструкції будуть постійно у відкритому просторі, піддаються впливу вологи, різним погодним умовам та температурам, то матеріал повинен бути стійким до всіх цих факторів, і довгий служити.

Відмінним рішенням в такій ситуації буде дерев’яна терасна дошка  – термоясень або термососна.Це унікальний матеріал, який буде стійкий до будь-яких пошкоджень, що не поглинає вологу і не піддається перепадам температур повітря.

За допомогою термічної обробки звичайному дереву надають особливих технічних якостей, які забезпечують можливість його використання в будівництві для зовнішніх робіт. Терасна дошка з термодерева – це не звичайний матеріал, – це дерево, оброблене під впливом високих температур . Воно набагато міцніше, не поглинає вологу, отже, не тріскається, не гниє і змінює початкову форму. Це дуже важливі якості, оскільки і тераса, і садові меблі та зона біля басейну знаходяться під постійним впливом води та вологи.

Терасна дошка з термососниТерасна дошка з термососни

Термососна – це модифікована на молекулярному рівні деревина сосни. Матеріал проходить особливу обробку при дії високих температур (від 150 до 190 градусів), у результаті з нього випаровується волога, а щільність текстури збільшується. У процесі обробки сосна проходить процедуру термостатування, утримуючись у герметичній камері при кінцевому тиску 4 Атм. Коли тиск скидають, з деревини випаровується залишкова волога та полісахариди. Матеріал швидко остигає, не пошкоджуючись і не зберігаючи горілого запаху.

Терасна дошка з термососни – довговічний та надійний матеріал. А ціна на на таку дошку у співвідношенні «ціна-якість» займає лідируючі щаблі.

Рифлена поверхня надає дошці відмінну міцність, роблячи її безпечнішою та зручнішою, особливо в зимовий час. Така рефленість має прекрасний масажний ефект для ніг, легко миється звичайними миючими засобами.

Термооброблена сосна набуває безліч переваг у порівнянні зі звичайною деревиною:

 • За рахунок підвищення щільності структури оброблена деревина захищена від дрібних подряпин та сколів. Вона набуває додаткової міцності і здатна витримувати вищі механічні навантаження.
 • Термодеревина практично не вбирає в себе вологу – з часом вона не розбухне і не деформується. Крім того, матеріал уже пройшов штучне сушіння – він не усохне і не змінить своїх розмірів.
 • Після застосування високих температур усередині сосни не залишається полісахаридів – своєрідної «їжі» для бактерій, грибків та інших мікроорганізмів. Тому термососна надійно захищена від шкідників та гниття.
 • Завдяки бактерицидності та міцній поверхні матеріал не потребує додаткової хімічної обробки, що робить його екологічним та повністю безпечним для Вашого здоров’я.
 • У процесі обробки сосна позбавляється смоли, і робота з матеріалом (пиляння, свердління) полегшується

Терасна дошка з термоясеню

Терасна дошка з термоясеняТермоясень – це найпопулярніша порода в термообробці. Переваги термоясеня – це унікальна краса текстур. Термоясень більш однорідний за кольором після термообробки, ніж, наприклад, дуб. За своїми основними характеристиками (геометрична стабільність і вологостійкість) термоясень перевершує термодуб та термобук.

Високий попит цієї деревини забезпечив ряд якісних показників. Міцний, надійний, стабільний щодо кольору та розміру. До того ж ясень – дуже привабливий з естетичного погляду матеріал. Його природний малюнок має чіткі тонкі і широкі лінії, що переплітаються між собою.

До основних характеристик і переваг термоясеня можна віднести:

 • Здатність протистояти вбиранню води, що дозволяє обробляти з його допомогою приміщення, що мають високу вологість.
 • Відсутність деформації під впливом температури, вологи та інших факторів.
 • Стійкість до зношування та механічних пошкоджень, а також високу щільність та здатність витримувати великі навантаження.
 • Довговічність внаслідок відмінного протистояння зовнішнім подразникам.
 • Чудова теплоізоляція, за рахунок поганої провідності тепла.
 • Простоту у догляді, оскільки матеріал біологічно стабільний, не гниє і потребує мінімального догляду (фарбування).
 • Безпека та екологічність за рахунок відсутності використання хімічних речовин при обробці.