Терасна дошка навколо басейну – укладання та дизайн

Терасна дошка

Для облаштування території навколо басейнів найчастіше використовують камінь. Але не меншою популярністю користується декінг. Оздоблення басейну терасною дошкою – це чудовий спосіб ушляхетнити простір і сформувати теплу, неслизьку, зручну в експлуатації підлогу.

Функціональна обробка для басейну

Укладання терасної дошкиПокриття потребують найпростішого догляду. Їх не потрібно фарбувати, покривати лаком. Дошка має гнучкість. Завдяки цій якості нею можна обшивати поверхні будь-яких конфігурацій. Особливу універсальність має ДПК. Внутрішні макромолекулярні зв’язки при нагріванні дошки слабшають: тому матеріалу можна надати будь-якої форми. Після остигання характеристики міцності декінгу повністю відновлюються. Дошка витримує значні механічні навантаження. Модрина і дуб при експлуатації у воді набувають додаткової міцності. Деревині, як і композиту, не страшні температурні перепади: матеріал здатний витримати до п’ятдесяти циклів заморожування-відтавання. Оздоблення підлоги біля басейну з декінгу служить понад тридцять років. Покриття потребує найпростішого догляду. Його не потрібно фарбувати, покривати лаком. Достатньо промивати губкою або обдавати струменем води зі шланга.

Підготовка до укладання

Найпростіше декінг укладати на ідеально рівну поверхню підлоги в басейнах. Підлога має бути міцною, бетонною. Основу роблять із ухилом 1-2° у бік газону. Якщо підлога – це частина закритого приміщення, довкола нього потрібно влаштувати водовідвідний жолоб. У цьому випадку до стяжки висувають додаткову вимогу: вона повинна бути гідроізольована.

Декінг можна влаштувати на грунті. Для цього до укладання лаг необхідно прибрати верхній шар грунту, ущільнити поверхню, зробити гравійну подушку, надати їй необхідний ухил. Поверх подушки влаштовують каркас із брусів. Для складання опорної конструкції використовують балки 75-100 мм завтовшки. Їх укладають у напрямку передбачуваного стоку води. Інтервал між брусом не повинен перевищувати 50 см. Зверху у поперечному напрямку укладають лаги. Як матеріал використовують той же брус. Слід звернути увагу: багато експертів рекомендують як нижні балки використовувати металеві конструкції – алюмінієві, нержавіючі. Так настил буде захищений від можливого короблення бруса, що контактує із грунтом.

Порядок встановлення

  • До початку обробки декінг витримують у приміщенні, де вестиметься монтаж, протягом 24 годин: матеріал повинен придбати температурні та вологі параметри, що відповідають умовам експлуатації. 
  • Дошки укладають паралельно лагам або під кутом 45°. При монтажі слідкують за тим, щоб кінці дощок спиралися на бруси. 
  • Для монтажу терасної дошки закритим способом використовують клямери – кріпильні z-подібні кронштейни. Перші кліпси (кламери) закріплюють на краях балок-лаг. Укладають декінг таким чином, щоб хвостовики клямерів увійшли до пазу, виконаного на бічній грані плашки. 
  • Фіксують першу плашку кліпсами з іншого боку, прикручуючи їх до лагам, та встановлюють другу дошку. Кріпильні кронштейни виконані в такий спосіб, що розрив між планками становить 8 мм. 
  • Важливе доповнення: клямери потрібно встановлювати на кожній лазі. Таким чином запобігають можливим коробленням і провисанням плашок. 
  • Останню дошка спочатку приміряють, потім на відрізному верстаті прибирають зайве по всій довжині. Після встановлення всього покриття торці декінгу вирівнюють – обпилюють.

Обрамлення басейнів терасною дошкою

Умовно басейни за конструкцією можна поділити на дві групи: стаціонарні та мобільні. Унікальність декінгу у тому, що його можна використовувати як обрамлення резервуарів будь-якого виду. 

Стаціонарні басейни бувають трьох типів: 

  1. Повністю заглибленими – чаша фактично «втоплена» в землю, тому її верхні краї знаходяться врівень з основною «підлогою» або піднімаються на 10-30 см. Це найбільш поширений варіант як для резервуарів, влаштованих зовні або всередині приміщень, а також для формування штучних ставків, водоспадів та інших виробів ландшафтного дизайну. 
  2. Частково занурені у підлогу або земляну основу. При цьому бортики резервуару піднімаються над площиною на рівень до 100-120 см. Найчастіше використовується при формуванні відкритих (вуличних) конструкцій, а також для облаштування купелів, джакузі тощо. 
  3. Поверхневі басейни встановлюються на жорсткій підставі, яка витримує масу води самої конструкції. Оскільки для занурення такі моделі не дуже зручні, їх комплектують спеціальними драбинками. Через масивність резервуари цього виду рідко монтують усередині приміщень. Це скоріше модель для вуличної експлуатації. 

Як і де можна встановити терасну дошку навколо басейнуТерасна дошка навколо басейну заглибленого типу – це практично класика жанру. Незалежно від форми конструкції, декінгом облицьовують поверхню навколо чаш, зводять сходи, подіуми, застосовують у поєднанні з натуральним каменем, мозаїкою та керамогранітом. 

Басейни всередині будівлі, як правило, прикрашаються плиткою, мозаїкою, натуральним чи штучним каменем. За допомогою декінгу приміщенню можна надати затишний, теплий вигляд. 

Вартість обробки залежить від виду терасної дошки та складності робіт. Фахівці ландшафтного дизайну пропонують не лише класичну “палубу”. Дошка дуже зручний матеріал. З нього можна: формувати різні візерунки, компонувати модулі паркового саду різних кольорів, будувати містки і навіть захисні «кришки» для резервуарів.

Приваблюють погляди нетривіальні ідеї. Наприклад, любителі водних процедур оцінять ємності з каскадними водоспадами чи фонтанами, резервуари у вигляді природних ставків, купелі незвичайних форм. Не залишать байдужими і басейни з окремою або вбудованою ванною-джакузі, обшитою декінгом. 

Для теплих регіонів характерним є облаштування резервуарів та зон відпочинку на даху. І навіть тут стане в нагоді терасна дошка, адже в її стійкості до кліматичних явищ не доводиться сумніватися. 

Перейдемо до частково занурених у основу басейнів. З дошки формуються: 

  • своєрідні помости з лавами чи без; 
  • оригінальне обрамлення зі сходовим спуском або невеликим майданчиком; 
  • захисне огородження; 
  • Терасна дошка для басейну поверхневого типу найчастіше використовується як: зовнішня декоративна обшивка; 
  • оздоблення прилеглої території; 
  • для формування зручної зони відпочинку довкола купелі. 

Мобільні басейни бувають напівзаглибленими та поверхневими. Практичні власники: обробляють терасною дошкою основу під надувні купелі, формують тимчасові помости або сходи для збірно-розбірних конструкцій з металу, скла, поліпропілену, облицьовують дошками зовнішні стінки каркасних резервуарів.