Терасна дошка на балконі : особливості та монтаж

Терасна дошка

Балкони, тераси і лоджії робляться відкритими і закритими, з гратчастими і глухими огорожами. Центральне опалення цих приміщень є рідкістю. Виходячи з цього, виникає проблема створення стійкого до впливу навколишнього середовища покриття для бетонних підстав. Оптимальним рішенням є укладання терасної дошки на лоджії і в інших приміщеннях подібного типу. Матеріал виготовляється з натуральної деревини або деревно полімерного композиту (ДПК).

Особливості

Особливості терасної дошкиМаючи другу назву «декінг» покриття може являти собою натуральний матеріал або рішення з композитів і полімерів. Зовні і той, і інший різновид дуже нагадують рифлену паркетну дошку або підлогу з дерев’яних планок. При цьому, натуральний декінг може виготовлятися з цінних порід деревини або звичайної модрини, а композитні планки можуть мати всередині порожнечі або бути цільними. Різниця буде в меншій вазі пустотілих планок і більщій міцності цілісних.

За вартістю обидва рішення будуть не з економічних – подібне оформлення обійдеться в солідну суму. Але, позитивні якості покриттів такого плану будуть виправдовувати високу ціну фактором. Крім високої вартості, потрібно відзначити і те, що такі матеріали були спеціально розроблені для використання поза житловими просторами, що робить їх одним з кращих рішень при обробці балконів.

Крім того, що декінг дорого коштує, але, відмінно підходить для оформлення настільки специфічних приміщень, терасна дошка на балконі має немаленький список переваг. 

  • Матеріалу не страшні вода, вплив сонця і скачки температур. Ніяких деформацій, вицвітання і тому подібних неприємних сюрпризів не буде.
  • Планки дуже міцні і легко витримають всі навантаження, яким вони можуть піддатися в цій частині будинку.
  • Обидва види декінгу, що натуральний, що композитний не схильні до появи цвілі, гниття й іншим подібним діям.
  • Є безліч моделей і вибрати відповідну ширину, довжину і товщину деталей не складе труднощів.
  • Виглядає оформлення дуже вишукано і дорого, що для багатьох важливо. Крім того, покриття буде актуальним для майже будь-яких видів декорування іншого простору.

Монтаж терасної дошки на балконі або лоджії

Кріпити терасну дошку потрібно на попередньо вирівняну поверхню. У закритих приміщеннях основа робиться горизонтальною. На відкритих балконах робиться невеликий ухил 2-3% для забезпечення стоку дощових і талих вод.

Монтаж терасної дошки на балконіПідлога на балконі з палубної дошки укладається в такій послідовності:

  • Підготовка основи. Вона повинно бути міцною, рівною і чистою. Стяжка робиться по маяках з цементного розчину або готової суміші. Деревостружкові плити кріпляться до рейкової обрешітки, з доданим ухилом.
  • Виготовлення каркасу. Як лаги краще використовувати сталеві рейки, які на відміну від дерева стійкі до перепадів вологості повітря. Залежно від обраної схеми укладання профілі встановлюються уздовж або поперек балкону. Кріплення проводиться саморізами і пластиковими дюбелями з інтервалом 25-30 см. Надання каркасу ухилу проводиться за допомогою прокладок з дерева. Між лагами і стіною необхідно залишати демпферний шов шириною 20-30 мм.
  • Укладання дошки. За добу до початку роботи планки виносяться до місця установки. Це необхідно, щоб вони прийняли відповідний умовам експлуатації розмір. Починати цю процедуру потрібно від несучої стіни в закритих приміщеннях і від огорож у відкритих балконах. Після проведення розмітки до каркасу кріпляться кліпси, кляймери або інші деталі, що йдуть в комплекті до рейок. У гнізда ламелі вставляються шляхом легкого натискання зверху. При необхідності використовується киянка. Останній фрагмент підганяється по ширині.
  • Фінішна обробка. Дерев’яні планки потрібно обробити кольоровими просоченнями. Затемнити матеріал можна слабким розчином морилки. У відкритих спорудах покриття обробляється гідрофобними маслами. Особливу увагу слід звернути на торці планок. Їх потрібно закрити густою змазкою. Пластикові деталі не потребують такої обробки. Їх потрібно помити щіткою і мильним розчином, щоб видалити сліди монтажу. Заключним етапом є установка плінтуса або полімерної маскувальною стрічки, щоб закрити щілини між стінами і покриттям.

Після того як дошка покладена, а просочення і грунтівки висохли, приміщення готове до використання за призначенням.