Тераса чи веранда: ключові відмінності

Терасна дошка

Якщо ви думаєте, як побудувати веранду або терасу своїми руками, то обов’язково прочитайте нашу статтю. Насамперед потрібно розібратися, що собою являє прибудова до будинку у вигляді ганку, що таке тераса або веранда, у чому їхні відмінності, і що краще. 

Обидві будови мають багато спільного і кілька відмінностей. Вони належать до категорії прибудинкових прибудов і обов’язково виступають за капітальну стіну будинку.

Веранди являють собою засклене приміщення і можуть бути тільки закритими. Вони мають зазвичай одну капітальну стіну і жорстку підлогу. Відкрита веранда – це тераса. Тому неправильно говорити відкрита чи закрита веранда.

Особливості терасиТераси – це просто відкриті настили. Вони не можуть бути закритими апріорі, але можуть мати навіс (крита тераса).

Терасами найчастіше називаються настили, що примикають до будинку. Вони можуть бути з покрівлею або без неї, примикати до ганку або бути окремою спорудою, з’єднаною з житловою зоною перехідним містком. Призначення тераси – облаштування комфортної зони відпочинку або красивої вхідної зони з боку головного, парадного або додаткового входу. На ній не можна облаштувати житлове приміщення, зимовий сад або оранжерею. Це відкритий простір, що створює максимум єднання з природою. Тераса може стати елементом гармонійного злиття архітектури та ландшафту або прикрасою споруди. Також це може бути затінений куточок для відпочинку в спекотні сонячні дні. Тераса з навісом дозволить благополучно сховатися від дощів.

Веранда – це більш складна будова. Крита тераса часто називається верандою, але це не зовсім правильно. Веранда являє собою повноцінну будову зі стінами, дверима, підлогою і стелею. Відрізняє її від інших будівель часткове або повне скління. Таке засклене приміщення, що примикає до однієї з частин будинку, має вхід з боку будинку, може бути опалювальним чи ні.

В чому особливості веранди?Зимова веранда відрізняється від літньої утепленими стінами і зазвичай їй присвоюють статус додаткового приміщення. Вихід на вулицю може бути відсутнім. Веранда або еркер є невід’ємною частиною будинку, що виступає за межі фасаду. Повністю закрита веранда до будинку прилаштовується як перехідне приміщення. Вона дозволяє створювати захисний простір між вулицею і житловим приміщенням.

Звести веранди закриті своїми руками буває непросто, якщо немає будівельних навичок. Краще найняти бригаду професіоналів. В іншому випадку ви можете зіпсувати дорогі будматеріали. Повністю закрита веранда на дачі може істотно розширити простір житлового будинку.

Тераса або веранда. Що краще?

Кожен власник нерухомості повинен сам відповісти на це запитання. Якщо кліматичні умови та погодні явища сприятливі протягом більшої частини року, то краще будувати терасу.

Для регіонів із суворим холодним кліматом, вітрами і частими дощами найкращим варіантом буде веранда. Цілком прийнятні варіанти, коли тераса органічно продовжує веранду. Це неймовірно комфортно і зручно. У сонячні прекрасні дні можна насолоджуватися відпочинком у відкритій зоні, а при настанні похмурої погоди швидко занести всі меблі в закритий, захищений простір. Ми рекомендуємо будувати і те й інше! Нехай у вашому райському куточку обов’язково буде тераса або веранда, зроблена з довговічного і практичного матеріалу – терасні дошки з ДПК.