Сибірська чи європейська модрина, що обрати?

Терасна дошка

Модрина – одна з головних лісоутворювальних порід у світі: на її частку припадає близько 12% загальносвітових запасів деревини. Унікальні властивості модрини вигідно відрізняють її від інших порід. Це ядрова деревина, яка на 40-60% міцніша за сосну. Завдяки високій щільності та великому вмісту екстрактивних речовин вона надзвичайно стійка до гниття і не боїться вологи, що робить її оптимальною для вуличної експлуатації. Колірна гамма і контрастні річні шари забезпечують красиву текстуру деревної поверхні. З урахуванням усіх цих якостей модрину високо цінують будівельники, архітектори, дизайнери і загалом усі, хто працює з деревом.

Переваги використання модрини

Модрина – це дерево, яке має низку переваг і позитивних характеристик. Ось кілька переваг використання модрини:

  • Міцність. У процесі експлуатації смоли в модрині тверднуть, що збільшує її міцність. Дерево поступається дубу за щільністю приблизно на 10%. Щільність модрини за вологості 12% – 660 кг/м3 . У сосни за тієї ж вологості – 435-500 кг/м3 . Наприклад, якщо ходити по підлозі з сосни на підборах, то залишаться вм’ятини. Модрина залишиться неушкодженою, тому її часто застосовують для виготовлення паркетної дошки.
  • Довговічність. Дуже стабільний матеріал. Здатна витримувати значні навантаження, тривалий час зберігати свою форму і структуру.
  • Стійкість до вологи та гниття. Модрина у великих кількостях містить смолу – камедь, яка надає їй стійкість до вологи, гниття і розкладання. Це робить модрину відповідним матеріалом для використання у вологих і сирих умовах, таких як вимощення, тераси або садові меблі. 
  • Природна стійкість до комах і грибків. Завдяки своїм природним властивостям, модрина відштовхує комах і грибки. Це знижує ризик пошкодження і зараження деревини і дозволяє використовувати модрину без додаткової обробки антисептиками.  
  • Естетичний вигляд. Модрина має гарний натуральний відтінок і багату деревну текстуру. Деревина може мати відтінки від світлого до темного рудого і рожевого, що дає змогу вибрати відповідний варіант для різних дизайнерських рішень.

Переваги та особливості європейської модриниМодрина європейська

Модрину європейську можна охарактеризувати як “найкращу деревину сосни”, оскільки вона має багато характеристик сосни, але значно перевершує її за стійкістю до стирання та зношування.  Модрина – одна з найміцніших хвойних порід, що ростуть в Європі. Але довговічність – не єдина її перевага. Окрім високої міцності, європейська модрина вирізняється красивим кольором – рожево-жовтим, який місцями набуває оранжево-червоного відтінку. До цього слід додати велику кількість овальних сучків, які, безсумнівно, додають ще більшої унікальності.

Варто підкреслити, що ця екзотична деревина коштує дешевше, ніж типові екзотичні породи. Тому, якщо ви дбаєте про зовнішній вигляд в поєднанні з довговічністю та відносно невисокою ціною, обирайте модрину європейську.

Терасна дошка з модрини європейської – популярний пиломатеріал для внутрішнього та зовнішнього оздоблення. Цей красивий і довговічний матеріал особливо затребуваний для облаштування територій біля басейнів, терас, патіо, зон барбекю і відкритих водойм. Його також використовують у ландшафтному дизайні та виробництві меблів. Технологія зрощування підсилює природну міцність деревини модрини європейської, а рифлена поверхня робить її абсолютно безпечною для використання на відкритому повітрі в дощову погоду або біля води.

Модрина сибірськаСибірська модрина: особливості

Сибірська модрина, як випливає з назви, в природі зустрічається в сибірській тайзі. Суворий клімат Сибіру робить цей матеріал надзвичайно стійким до екстремальних погодних умов. Деревина сибірської модрини набагато стійкіша до низьких температур і механічних факторів, ніж деревина європейської модрини.

Терасна дошка з сибірської модрини набагато міцніша за європейський сорт. Характерною особливістю цієї породи є розташування сучків, а гарний декоративний візерунок утворюють щільно розташовані кільця. Саме сучки і річні кільця надають терасній дошці неповторний вигляд і характер. Терасна дошка з модрини сибірської ідеально вписується в скандинавський стиль. Термін служби тераси з сибірської модрини становить 15-30 років. У порівнянні з екзотичними породами деревини, які часто використовують для терас, сибірська модрина не особливо менш стійка до змін погодних умов. Яскрава і природна колірна гамма дощок з сибірської модрини означає, що їх можна легко пофарбувати в будь-який відтінок. Слід знати, що ця порода деревини покривається патиною, якщо не доглядати за терасовою дошкою. Дошки також схильні до подряпин, особливо якщо внутрішній дворик знаходиться під впливом сонця і вітру, що призводить до висихання деревини. Природним недоліком цієї породи є схильність до зміни кольору і появи чорних сучків.

Так що ж тоді обрати? Сибірську чи європейську модрину? Багато що залежить від умов на ділянці, призначеній для тераси, і від вашого бюджету.