Сфери застосування терасної дошки залежно від її типу

Терасна дошка

Терасна дошка (вона ж – декінг) може бути виготовлена з натуральної деревини або з деревно-полімерного композиту (ДПК). Крім того, щоб надати дерев’яному покриттю кращих експлуатаційних характеристик, деревину попередньо можуть піддавати термічній обробці. Таким чином, вам належить вибрати 1 з 3 варіантів:

 • терасна дошка з натуральної деревини,
 • декінг з термообробленої деревини,
 • терасна дошка ДПК.

Терасна дошка з натурального дереваТерасна дошка з натурального дерева

Натуральне дерево – дуже популярний оздоблювальний матеріал. Його популярність пояснюється екологічною чистотою та особливою енергетикою, яку здатна створювати тільки натуральна деревина. Деревина – вибагливий матеріал: горить, псується від вологи і перепадів температур, гниє і приваблює шкідників. Тому терасна дошка виготовляється з масиву найміцніших і стійких дерев – модрини, дуба, секвої, а також більш рідкісних екзотичних порід – іроко, талі, падука, іпе, ярра, гарапія, азобе, білінга, мербау, кумару, афромозія, масарандуба та інших. Вони характеризуються високою міцністю та насиченістю смолами. Тому вони не так схильні до впливу навколишнього середовища, як, наприклад, сосна.

Такі дошки обирають для встановлення в місцях з великою прохідністю. Виготовлення виробів з деревини підпорядковується великому переліку вимог до якості, це дозволяє використовувати дошки у вуличних умовах.

Терасна дошка може використовуватися в будь-якому місці на відкритому повітрі, де б не виникла потреба. Цей матеріал не складний в процесі монтажу, зручний в експлуатації, підходить для внутрішніх і зовнішніх робіт. 

Ці покриття використовують для декорування:

 • Заміського будинку – облицювання.
 • Спортивних майданчиків, танцювальних відкритих майданчиків.
 • Літні майданчики кафе.
 • Створення огорож та меблів для парків або заміських ділянок.
 • Облаштування пірсів, території біля басейну, лазні.

Це далеко не всі випадки використання терасної дошки. Сфера застосування дерев’яного настилу неймовірно широка.

Терасна дошка з ДПКТерасна дошка з ДПК

Це підлогове покриття виготовляється з фрезерованої деревини (близько 60% матеріалу) та різних барвників і полімерів. Має масу переваг: висока міцність, волого- і морозостійкість, стійкість до ультрафіолету, відсутність деформації, стійкість до механічних впливів і цвілі. Якщо монтаж виконаний правильно, терасна дошка з ДПК прослужить вам практично вічно. А доглядати за нею дуже просто – миється мильним розчином і щіткою.

Найчастіше матеріал використовується в будівництві для зведення терас (відкритих, напівзакритих, закритих), веранд на дачах, доріжок у скверах і парках, відкритих майданчиків кафе і ресторанів. Як настил для експлуатованої покрівлі на дахах будівель, при обробці фасадів будинків, пірсів, при благоустрої території біля водойм і басейнів, створенні паркувальної зони і т.д.

Терасна дошка з ДПК знайшла своє застосування в якості настилу навколо приватних і громадських басейнів і ставків. Справа в тому, що фактура матеріалу має рельєф. Нога не ковзає по панелі ні у взутті, ні босоніж. По настилу навколо басейну можна ходити босоніж і не боятися отримати скалку. На відміну від терасної дошки з

з натурального дерева, вам не загрожує небезпека отримати скалку.

Застосування терасної дошки з ДПК знайшло себе в будівництві сходів, подіумів, сходинок. Конструкції швидко збираються, в монтажі немає нічого складного. Зібрати велику терасу зі сходинками на готову основу можна за день. Сходи і сходинки з дпк міцні і надійні, витримують великі навантаження, не гнуться і не ламаються.

не гнуться і не ламаються. При дотриманні технології складання конструкції не розхитуються і не втрачають зовнішнього вигляду протягом усього терміну служби.

Багато хто знайшов застосування терасної дошки з дпк при створенні парковок біля будинку або у дворі. Терасна дошка укладається на ідеально рівну поверхню, збирається досить швидко. Для зведення терасної дошки під паркінг навіть не знадобиться допомога монтажників. Парковка з цього матеріалу проста в обслуговуванні. Її легко очищається від бруду, піску і пилу.

Терасна дошка з термодереваТерасна дошка з термодерева

Термодеревина – це деревина, яка пройшла спеціальну обробку. Досить м’які породи деревини – сосна, ясен, ялина – після термомодифікації перетворюються на зносостійкий, дуже міцний і гігроскопічний матеріал. Він практично не піддається деформації. Терасна дошка з термодерева за своїми характеристиками практично нічим не поступається екзотичним породам, але коштує набагато дешевше.

Найкраще використовувати терасну дошку для облаштування садових ділянок, зон відпочинку та літніх терас. Терасна дошка з термодеревини може бути рекомендована для наступних конструкцій:

 • тераса і патіо
 • зона біля басейну
 • балкон, лоджія або веранда
 • ганок
 • пірси та мости
 • лазні та сауни.

Надаючи перевагу терасній дошці з термодеревини, ви забезпечуєте себе надійним, довговічним і безпечним матеріалом. Ви будете впевнені, що ваш ландшафт збереже свою красу і вишуканість на довгі роки.