Прибудова тераси до будинку, покрокова інструкція

Терасна дошка

Тераса або веранда – ідеальне місце для відпочинку, розваг і зустрічей з друзями та родиною. У теплу пору року тут можна чудово провести час з сім’єю, сховатися від дощу і вітру. Часто на терасі розміщують оранжерею, місце для нічного відпочинку в літній сезон, а також літню кухню. Споруда повинна мати теплі стіни, великі вікна та надійний дах. Зазвичай при будівництві веранди організовують дві вхідні групи – одні двері з будинку, а інші на ділянку.

Особливості будівництва верандиОсобливості будівництва веранди

Будь-яка прибудова має свої особливості будівництва. Будівництво тераси або веранди – не виняток, тим більше, що найчастіше мова йде не про стаціонарну конструкцію, а про щось, що примикає до вже побудованого будинку. Поняття тераси і веранди не тотожні, прибудови відрізняються за конструкцією і призначенням. Тераса – це відкрита конструкція з дахом і огорожею, розташована безпосередньо на ділянці або на даху першого поверху. Для веранди характерна наявність обов’язкового скління, вона надійно захищає від вітру і опадів.

Перед початком будівництва веранди потрібно прийняти кілька рішень

  • визначитися з матеріалами для будівництва і правильно розрахувати їх кількість;
  • спланувати розміщення дверей і вікон;
  • вибрати дизайн відповідно до стилю будинку;

Оптимальний варіант – використовувати ті ж матеріали, що і при будівництві будинку. Однак слід враховувати, що цегляна прибудова може виглядати занадто масивною, і краще прибудувати терасу з дерев’яного бруса або плит ДПК (деревно-полімерного композиту), що додасть легкості цегляному будинку.

Етапи будівництва

Крок 1: Планування та проектування

Першим кроком у будівництві тераси є ретельне планування та проектування. Враховуйте такі фактори, як розмір тераси, її орієнтація на сонце, необхідність навісу або даху, матеріал терасної дошки та інші додаткові елементи, такі як огорожа, сходи та декоративні деталі. Зробіть креслення або план тераси, щоб краще уявити собі результат.

Будівництво тераси біля будинкуКрок 2: Фундамент і основа

На місці, позначеному кілочками, проводяться земляні роботи, мета яких – зробити отвори для стовпів і створити подушку для фундаменту. Ями повинні бути глибиною 50-70 см, з яких близько 20 см йде на подушку з піску і гравію. Зверху заливається бітумний склад для забезпечення гідроізоляції. Фундаментні стовпи роблять з бетонних блоків або цегли. Важливо контролювати висоту кожного з них, щоб потім не мучитися з вирівнюванням “0” рівня на терасі. Якщо в цегляній кладці утворюється порожнина, її заповнюють будівельним сміттям, а потім заливають бітумом. Не зайвим буде обмазати бітумом верх стовпчиків і укласти руберойд для додаткової гідроізоляції.

Крок 3: Закладаємо фундамент і встановлюємо каркас

На фундаментні стовпи укладається брус, з’єднаний по кутах за технологією “півбруса”. Конструкцію можна зробити жорсткішою, з’єднавши бруси додатковими цвяхами, а ще краще – дерев’яними шипами. Нижню обв’язку, як і всі дерев’яні елементи, слід обробити антибактеріальним засобом для захисту деревини. У кутах тераси свердлять пази, куди потім встановлюють стовпи строго вертикально. З’єднання зміцнюють металевими скобами. Проміжні стовпи споруджуються таким же чином. Ширина між ними залежить від довжини матеріалу, придбаного для обшивки каркаса. На цьому ж етапі розраховується установка віконних і дверних коробок, вони повинні поміститися між парою стійок. Відразу можна встановлювати підвіконну балку, використовуючи шипи для з’єднання її зі стійкою. Кожне з’єднання строго перевіряється на вертикальність і горизонтальність конструкції. Зверху на стійки монтується верхня обв’язка, яка буде виконувати роль опори для даху. Принцип її монтажу аналогічний монтажу нижньої обв’язки. У нижній обв’язці вирізаються пази для дощок, а у верхній – для крокв. Бруси укладаються спочатку по довгій стороні вздовж стіни, а потім поперек. Місця з’єднання скріплюються шипами або цвяхами.

Крок 4 : Встановлення сходів та підлоги

Для зручності потрапляння на терасу можна купити готові або зробити самостійно сходи – металеві, дерев’яні, відлиті з бетону, з цегли. Їх монтують перед укладанням підлогового покриття. На лаги настилається підлога і прибивається цвяхами. Остаточний варіант залишають для фарбування або лакування, тоді як чорновий варіант можна пізніше застелити лінолеумом або іншим покриттям для підлоги.

Крок 5: Фінішні роботи

Будівництво тераси завершується фінішною обробкою. До неї приступають після того, як всі дерев’яні частини оброблені антисептиками. Варіантів оздоблення безліч, і все залежить від фантазії власника. Наповніть терасу зручними меблями, красивим декором, прикрасьте текстилем і отримаєте комфортний ергономічний простір для приємного відпочинку на свіжому повітрі.