Поширені розміри терасних дошок

Терасна дошка

Будівництво приватних будинків передбачає використання різних облицювальних матеріалів, серед яких все більшої популярності набуває терасна дошка. Цей матеріал використовується як для зовнішнього, так і для внутрішнього оздоблення, має оригінальну текстуру та високий екологічний статус, а також є безпечним для довкілля під час переробки.

Крім кольорів і фактур, важливим аспектом є розміри терасної дошки. Вони варіюються в залежності від виробника, але вирішальним фактором є площа поверхні, що підлягає настилу. Правильно розраховані розміри дозволяють заощадити матеріали і придбати необхідний обсяг для будівельних робіт.

Важливо відзначити, що строгих стандартних параметрів розмірів терасної дошки не існує, і виробники можуть пропонувати варіації по довжині, товщині і ширині. При цьому колір і фактура можуть бути схожими. Це ускладнює завдання, коли потрібно купити невелику кількість матеріалу, а інформації про виробника і назву колекції немає. Тому важливо зберігати зразок упаковки з основними характеристиками до завершення будівництва.

Від чого залежить розмір терасної дошкиВід чого залежить розмір терасної дошки?

На відміну від багатьох оздоблювальних матеріалів, терасна дошка не має стандартів, які б характеризували її розміри. Розміри дощок, представлених на ринку, визначаються кількома параметрами:

 • сировина, що використовується для виготовлення
 • технічними особливостями виробництва;
 • тип обладнання.

Впливовим фактором на розмір терасної дошки є матеріал, з якого вона виготовлена (штучний або натуральний). Наприклад, дошки з кедра або модрини можуть мати товщину 25-40 мм. У той же час вироби з міцних екзотичних порід дерева часто мають товщину 20-25 мм. Як бачите, параметри досить варіабельні і самостійно визначити оптимальний розмір непросто.

Умовно всю терасну дошку можна розділити на 3 великі групи:

 • Дошка з цілісого деревного масиву – найбільш екологічна і дорога, виготовляється зі смолистої деревини.
 • ДПК – поєднання деревної сировини, пластику та добавок. Він стійкий до атмосферних умов, механічних впливів, динамічних навантажень, не вимагає особливого догляду.
 • Термодеревина виготовляється з масиву деревини, який піддається сушінню і термічній обробці. Технологічний процес передбачає вплив на деревину температури в діапазоні 125-190 градусів. Це підвищує міцність і знижує ступінь поглинання вологи.

Розміри терасної дошки з ДПК

Перш ніж назвати найпоширеніші розміри терасної дошки з деревно-полімерного композиту, відзначимо незаперечні переваги, які забезпечили широке застосування матеріалу в будівництві:

 • Тривалий термін експлуатації. До складу входять натуральні компоненти, які обробляються спеціальними полімерами. В результаті композитна терасна дошка може служити понад 25 років.
 • Вона не піддається впливу навколишнього середовища, стійка до вологи, не вигоряє, стійка до механічних пошкоджень.
 • Не потребує спеціальної захисної обробки – ДПК не потрібно фарбувати або обробляти біологічно захисними складами.
 • Висока стійкість до перепадів температур. Використовуючи ДПК для оздоблення, можна не турбуватися про те, що взимку дошка викривиться.
 • Легкість в обробці. Під час будівництва не потрібні спеціальні дорогі інструменти.

Стандартні розміри терасних дошокЩо стосується розмірів терасної дошки з ДПК, то вони досить варіативні. Багато в чому значення цього параметра залежать від виробника, до якої колекції належить матеріал. Загалом, терасна дошка з ДПК може мати такі розміри:

 • довжина 1,5 – 6 м
 • ширина 14 – 16,5 см
 • товщина 2,2 – 2,8 см.

Розміри терасної дошки з натурального дерева

Розміри натуральної терасної дошки ще більш різноманітні, ніж у матеріалу ДПК:

 • Довжина 1,5 – 6 м. Залежно від призначення, будівельники використовують оптимальний варіант. Наприклад, короткі дошки застосовують для обшивки балконів, терас, садових доріжок, а довгі – для оформлення зон відпочинку, вечірок, паті-зон.
 • Товщина становить 2,4-4 см. Терасна дошка з такими розмірами виготовляється з деревини твердих порід: кедра, модрини, дуба. Дошки з екзотичних порід мають товщину 2 – 2,5 см.
 • Ширина – 14 – 16 см.

Незалежно від того, з якої породи дерева виготовлена терасна дошка або її параметрів, переваги виробів з натуральних матеріалів не змінюються. Ефектний зовнішній вигляд, приємна текстура і максимальний комфорт – визначальні параметри вибору виробів з натуральної деревини.

Вибір розміру терасної дошки безпосередньо залежить від того, в яких умовах і з якою метою буде використовуватися матеріал. Ділянки, що піддаються сильному механічному впливу (підлога), настилають товстими дошками, щоб уникнути прогину. Обов’язково потрібно враховувати загальне навантаження на матеріал. Для сходів і терас використовуйте дошку товщиною понад 4 см (подвійна дошка). У разі облаштування простих садових доріжок підійде терасна дошка товщиною 19 – 22 мм. Слід пам’ятати, що зносостійкість покриття безпосередньо залежить від правильного вибору товщини і ширини матеріалу.