Для того, щоб якомога довше зберігати зовнішній вигляд вашого підлогового покриття, слід звернути увагу на основні поради по догляду за терасною дошкою. Терасні дошки досить невибагливий матеріал для підлогових покриттів. Він не гниє, не поглинає вологу і має значно більший термін служби. Однак, з огляду на той факт, що декінг найчастіше настилають на відкриті тераси, він потребує періодичної чистки і догляду.
Правила догляду за терасною дошкою
- Терасну дошку потрібно мити не рідше, ніж 1 раз в 4 тижні. Для видалення звичайних забруднень можна використовувати теплий мильний розчин і звичайну ганчірку для підлоги. Під час миття потрібно простежити за тим, щоб вся хімія була ретельно змита з поверхні, а не висохла на ній.
- Пил, залишки грунту, грунту, будь-якої побутової бруду, дрібного сміття змивають струменем звичайної води. У деяких випадках для видалення засохлих залишків можна скористатися жорсткою волосяною або синтетичної щіткою. Для прибирання також можна скористатися миючим пилососом низького тиску – потужний струмінь води вимиє бруд навіть з дрібних щілин.
- Що стосується прибирання снігу, то використовуйте для цього пластикову лопату і щітку з натуральною щетиною, щоб не пошкодити матеріал. Якщо після процедури на терасі залишаться водяні розводи, пройдіться по ним шваброю, щоб витерти насухо. Щоб видалити полій, її необхідно посипати невеликою кількістю кам’яної солі. Коли лід підтане і буде легко відставати, його буде легко змести з поверхні щіткою.
- Якщо ви виявили масну пляму на поверхні вашої терасної дошки, її слід якомога швидше видалити використовуючи гарячу воду і губку. Жирні плями обробляються спеціальними жировими розчинниками і змиваються гарячою водою.
- Для видалення слідів вина і фруктів, обробіть забруднення щадним відбілюючим складом або за допомогою спеціальних засобів, суворо дотримуючись інструкції по застосуванню. Після обробки забруднення змиваються струменем гарячої води.
- Для уникнення появи цвілі і грибка, потрібно дотримуватись інструкцій по монтажу терасної дошки і необхідну вентиляцію терасного настилу.
- Зіткнення з металевими предметами може залишити сліди іржі на дошці. Іржу рекомендується видаляти за допомогою розведеної щавлевої або фосфорної кислоти. Необхідно прибрати джерело виникнення корозії, почистити щіткою і відмити терасну дошку проточною водою.
- Щоб очистити лак або фарбу з поверхні декінгу, категорично забороняється використання розчинника. Кращим виходом в цьому випадку буде дочекатися повного висихання забруднення, а потім просто зачистити це місце наждачним папером з дрібними абразивними частинками
- Мінімум 2 рази на рік (після зимового сезону і перед початком наступного) проводьте огляд і заміну (якщо це необхідно), деталей що стали непридатними.
- Для боротьби з потьмянінням декінгу (а це природний процес, якщо дошка знаходиться на вулиці) застосовується захисне масло, яке наноситься 2 рази на рік, після планового огляду і очищення поверхні тераси. Цей метод зменшить прояв сірості, підкреслить колір тераси, додасть їй вологий вигляд.
- Для догляду за терасною дошкою не рекомендується використовувати концентровані гелі або розчини, які містять відбілюючі компоненти, тому що це може назавжди змінити відтінок матеріалу. Винятком є тільки ситуація, якщо покриття забруднилося вином або їдким ягідним соком. Миючі засоби з відбілюючим ефектом слід застосовувати максимально обережно, строго дотримуючись рекомендованих пропорцій.
Це основні рекомендації, які дозволять максимально просто і ефективно доглядати за терасної дошкою.