Переваги терасної дошки

Терасна дошка

Втомившись від шуму мегаполісу більшість його жителів купують житло за містом. Розташоване в мальовничій місцевості котеджне селище – це прекрасна можливість побудувати будинок своєї мрії в якому буде комфортно всім членам сім’ї. Але щоб зробити його таким доведеться чимало потрудитися, облаштовуючи як внутрішні приміщення, так і присадибну ділянку.

Знадобляться для цього різні будівельні матеріали: від виробів з деревини до сучасних, таких як терасна дошка безшовна. Завдяки наявності в її складі полімерної добавки вона може використовуватися на відкритому повітрі і не боїться вологи. В цій статті ми розповімо якими ще перевагами володіє цей матеріал?

Кожен з варіантів терасної дошки (ДПК, термодерево, натуральне дерево) має свої плюси і мінуси, що дуже важливо врахувати при виборі покриття для підлоги на відкритих прибудинкових ділянках.

Терасна дошка з дпкПереваги терасної дошки з ДПК

 1. Завдяки вмісту полімерів декінг не вбирає вологу. Його не потрібно вкривати в період затяжних дощів, а також на зиму. На відміну від натурального дерева, терасна дошка не потребує спеціальної водовідштовхувальної обробки. Декінг ДПК використовується на доках і біля басейнів – він стійкий до солей морської і хлоромістящої води.
 2. При значних коливаннях вологості і температури натуральна деревина висихає і тріскається. Терасна дошка з ДПК позбавлена ​​цього недоліку. Вона не вбирає вологу, тому навіть при різких перепадах температур не втрачає первісний вигляд.
 3. ДПК стійкий до низьких температур і може використовуватися навіть в північних регіонах країни.
 4. На терасі грають діти, пересуваються важкі меблі, дівчата ходять на підборах. Все це ніяк не відіб’ється на зовнішньому вигляді підлогового покриття.
 5. Завдяки полімерній складовій терасна дошка не схильна до зараження цвіллю та грибками, а також не приваблює шкідників.
 6. Підвищений вміст в повітрі солей (в приморських регіонах) або агресивних речовин (якщо неподалік розташовані великі виробництва), сильні вітри і інші фактори навколишнього середовища не впливають на характеристики і термін служби терасної дошки ДПК.
 7. Завдяки рифленій поверхні «антисліп» декінг залишається неслизьким навіть після дощу або миття. Крім того, деревно-полімерний композит не вбирає вологу, тому взимку в періоди відлиги і заморозків на ньому не з’являється полій.
 8. По терасній дошці дуже приємно ходити босоніж. Рифлена поверхня створює легкий масажний ефект. До того ж на її поверхні не утворюються відколи і зачепи. Тому таке покриття абсолютно безпечне, в тому числі для ігор маленьких дітей.
 9. Якісна терасна дошка ДПК не вигорає на сонці і зберігає насичений колір протягом багатьох років.
 10. Мити терасну дошку ДПК можна за допомогою побутових миючих засобів (некислотних) або проточною водою. 
 11. Дошка встановлюється з невеликими проміжками для відводу води і забезпечення якісного дренажу. А значить, на терасі не буде калюж.
 12. При правильній установці і експлуатації термін служби терасної дошки з ДПК – до 50 років і більше.
 13. За кольором і фактурою декінг з ДПК практично не відрізняється від натуральної деревини. Таке покриття виглядає респектабельно протягом всього терміну служби.

Терасна дошка з термодереваПереваги терасної дошки з термодерева

 1. Термін служби не менше 20 років – за умови правильного догляду.
 2. Антиковзні властивості, що робить терасу максимально безпечною, а також теплоізоляція.
 3. Морозостійкість і стійкість до підвищеної вологості.
 4. Витримування досить істотних навантажень.
 5. Можливість чистити поверхню не тільки сухим, але і вологим способом.
 6. Простота монтажу за допомогою звичайних металевих виробів або клямерів.
 7. Можливість затонувати або пофарбувати в будь-який з бажаних відтінків.

Терасна дошка з натурального дереваПереваги терасної дошки з натурального дерева

 1. Стійкість до вологи. На відміну від інших порід деревини, які при контакті з рідинами розбухають і змінюють свою геометрію, модрина навпаки твердне. Це унікальна властивість обумовлена великим вмістом в структурі дерева камеді, що заповнює пори матеріалу. В результаті купивши терасну дошку з модрини за доступною ціною, покупець отримує виключно практичний матеріал, нечутливий до впливу не тільки чистої, а й морської і дощової води.
 2. Біологічна стійкість. Дошки з модрини не гниють і не піддаються мікробному і грибковому псуванню. Це пояснюється високим вмістом природної хвойної смоли, що володіє антибактеріальними властивостями. В результаті матеріал з модрини можна використовувати навіть в приміщеннях, де створені ідеальні умови для розвитку мікробної флори – лазні, сауни, басейни і т.д.
 3. Міцність і твердість. Терасна дошка, виконана з модрини – один з найміцніших деревних облицювальних матеріалів. Відповідно до фізико-хімічних характеристик даного підлогового покриття, модрина має міцність близько 109-110 одиниць, і поступається в цьому параметрі тільки якісному дубу. Завдяки високій стійкості і стабільності на терасну дошку з модрини можна ставити важкі металеві меблі, монтувати альтанки і каркасні конструкції, не побоюючись деформації дерева.
 4. Температурна стабільність. Дошки з модрини не реагують на будь-які перепади температур. Це робить матеріал універсальним і дозволяє використовувати його в будь-якій кліматичній зоні і в приміщеннях важкого експлуатаційного класу.