Паркан з ДПК чи профнастилу: що обрати?

Терасна дошка

Будівництво паркану часто починається задовго до зведення будинку, і якщо спочатку це може бути просто натягнута для позначення території сітка, то згодом багато хто вирішує побудувати міцний, високий надійний паркан, не забуваючи про те, як він буде виглядати зовні і зсередини. Серед популярних матеріалів для будівництва парканів – бетон, метал, а також більш традиційний для металу – дерево. Напевно, багато хто з вас може собі уявити, як це – щовесни перефарбовувати дерев’яний паркан. Але, на щастя, сучасні технології дозволяють використовувати для будівництва парканів більш міцні і довговічні матеріали, не жертвуючи при цьому зовнішнім виглядом огорожі (як у випадку з парканом з профнастилу, який, безсумнівно, міцний, але не відрізняється ефектним зовнішнім виглядом).

Все більшої популярності набувають паркани з ДПК – вони виглядають як з дерева, але набагато довговічніші – термін їх служби наближається до 20 років.

Паркан із ДПКПаркан з ДПК: переваги та недоліки

Переваги парканів з деревно-полімерних композитів давно підтверджені часом і відгуками клієнтів. Ось що говорять відгуки:

  • Чудовий зовнішній вигляд – натуральна текстура дерева вписується в будь-яку архітектуру і ландшафтний дизайн. Можна створювати різні конструкції (художні, декоративні, високі, низькі, класичні, кантрі, плетені, шпалерні тощо).
  • Дивовижна морозостійкість – паркани з ДПК витримують навіть суворі морози.
  • Вражаюча довговічність перед палючим сонцем і проливними дощами – через 10 років паркан не втрачає своєї привабливості.
  • Висока міцність – стійкий до ураганного вітру, граду, снігопаду, механічного впливу і навіть вандалізму.
  • Підвищена вологостійкість – дошка ДПК не розбухає, не розтріскується, не гниє.
  • Простота монтажу. 

З мінусів у відгуках відзначають тільки один:

  • Недобросовісні виробники. У разі порушення стандартів виробництва полімерної дошки, всі переваги зводяться нанівець. Будівництво такого паркану з ДПК не принесе вам ніякої фінансової вигоди, і ніякого задоволення. Тому ключова порада – якщо ви вирішили будувати з ДПК, то вибирайте перевірених і надійних виробників, а не найнижчу ціну.

Паркан з профнастилуПаркан з профнастилу: переваги та недоліки

Найчастіше профнастил для парканів використовують на закритих промислових об’єктах або на ділянках, де хочуть надійно сховатися від сторонніх очей і непроханих гостей.

Переваги профнастилу, які відзначають у відгуках:

  • Широкий вибір кольорів, фактур, профілю і товщини металу. У вашому розпорядженні вся палітра кольорів RAL, серед яких ви можете вибрати той, який вам більше до душі.
  • Тривалий термін експлуатації. Залізний паркан прослужить довго – середній термін служби становить 15-20 років.
  • Простота монтажу. Як і у випадку з ДПК, монтаж простий і швидкий.

Однак мінусів у відгуках про паркани теж не мало. Ключові серед них:

  • Зовнішній вигляд – значно поступається в естетичності ДПК і в основному використовується для зведення глухих високих парканів. Зробити красивий, оригінальний паркан буде набагато складніше.
  • Матеріал схильний до корозії, вимагає постійного догляду і дуже якісного монтажу. Конструкція виходить громіздкою і важкою.
  • Відгуки власників паркану з профнастилу дуже неоднозначні. Багато хто скаржиться на швидкий вихід з ладу окремих елементів металу через корозію. Також профлист швидко втрачає зовнішню привабливість і нестійкий до снігового навантаження і поривів вітру.

Це найістотніші недоліки. До них тепер додається ще й висока ціна. Також металеві паркани з профлиста видають гучні звуки під час дощу і вітру. Нерідкі випадки, коли сильний вітер зносить паркан разом зі стовпами, вириваючи навіть з бетонної заливки.

Що обрати?

Якщо відкинути деталі і робити вибір виключно за співвідношенням ціна/якість, то рекомендуємо будувати паркан з ДПК. Для цього є 2 об’єктивні причини:

По-перше, за ту ж суму ви отримуєте більш естетичний, сучасний і багатий вигляд паркану. У 2017 році профнастил був найкращим рішенням за свої гроші. Сьогодні економічна ситуація змінилася і споруда паркану з цих двох видів матеріалу буде співставна за бюджетом.

По-друге, паркан з ДПК більш практичний і універсальний. Матеріал не схильний до корозії. Як би не був оброблений метал, ДПК ви будете перефарбовувати рідше. А приємний бонус полягає в більшому спектрі дизайнерських рішень, які не доступні власникам парканів з профнастилу.