Особливості та характеристики сходів з ДПК

Терасна дошка

На сучасному будівельному ринку представлена величезна кількість матеріалів для облаштування сходів. Але тут важливо дотриматися одного ключового моменту: будь-яка сходова конструкція повинна поєднуватися із загальним дизайном. Тому, якщо Ви оздобили веранду, терасу, причал, ґанок або будь-яку іншу споруду терасною полімерною дошкою, то для сходинок найдоцільніше використати той самий матеріал. Таким чином, Ви не тільки не порушите гармонію будови, а й отримаєте красиві сходинки за допомогою вельми нескладного і недовготривалого монтажу. Адже сходинки з ДПК вельми прості й зручні в монтажі та довговічні, як кам’яні вироби.

Особливості сходів з ДПКОскільки терасна дошка з ДПК – це дуже міцний і довговічний матеріал, який зовні схожий на деревину, але за своїми міцнісними характеристиками він набагато її перевершує, то цей матеріал досить часто використовується також і для монтажу сходинок та ганку. Адже ґанок – це не тільки важливий елемент конструкції будівлі, а й її візитна картка: кожен, хто приходить до Вас у дім, спершу потрапляє саме на ґанок, і нерідко тут складається перше враження про будинок.

Переваги сходинок із ДПК:

ДПК відрізняється складною конструкцією зі сполучним елементом у вигляді поліхлорвінілу. Як наповнювачі використовують різні види матеріалів. Варто відзначити такі особливості сходинок із ДПК:

  • Ви можете забути про скрип. Настил не розсохнеться, не розхитається і не деформується. Сміливо ходіть по ньому на підборах або у взутті з твердою підошвою.
  • Поверхня характеризується неслизькою, злегка рифленою поверхнею. Тому по ній безпечно ходити навіть під час дощу.
  • Дошка не уражається пліснявою: не потрібно турбуватися про її збереження в періоди затяжних осінніх дощів.
  • Сходинки не розсихаються під палючими сонячними променями.
  • Матеріал не потребує додаткового догляду, екологічно чистий і абсолютно безпечний. На ньому можуть гратися навіть малюки.
  • Додатковою перевагою є відсутність здатності до займання. Сходинки з ДПК відносяться до класу горючості Г2, що означає “не підтримує горіння”. Дошка зберігає свої властивості в діапазоні температур від -50 до +70С. 

Переваги використання ДПК для сходівОсобливості застосування сходів з ДПК

ДПК має хорошу зносостійкість. Поверхні мають високу міцність і при належному догляді можуть прослужити тривалий час. Сходинки з ДПК мають різні сфери застосування

  • приватні готелі, дачі;
  • пансіонати та готельні комплекси
  • ресторани та будинки відпочинку, оглядові майданчики;
  • різні типи ганків і сходів.

Термін служби матеріалу буде максимальним, а зовнішній вигляд збережеться на довгі роки. Сходинки з ДПК підходять для облаштування високих і вузьких сходів. Матеріал використовують, якщо прилегла до сходів площадка також виконана з композиту. Такі сходинки нададуть об’єкту завершеного та єдиного стилю. За допомогою функціональних ступенів можна організувати багаторівневу доріжку або побудувати спуск до пірсу. Оптимальним варіантом стануть універсальні елементи, які ідеально підходять за розміром стопи.

У процесі виробництва матеріал можна модифікувати. Це може бути зовнішня імітація дошки. Також можливе виготовлення копій фактур різних поверхонь. Для матеріалу використовують різні методи відштовхування вологи.