Основні помилки при монтажі терасної дошки

Терасна дошка

Терасна дошка, або, як її ще називають, декінг – відмінний варіант, для того щоб облагородити зону біля басейну, терасу, балкон і інші місця, де інше підлогове покриття не витримало б регулярного контакту з водою і сонцем.

Правильний монтаж якісної терасної дошки з ДПК – запорука її довгої служби, від 50 років і вище. При неправильному ж монтажі Ви вчиняєте на свій страх і ризик, втрачаючи гарантії виробника терміном 2 роки.

Основні помилки монтажуОсновні помилки

При зберіганні та розвантаженні декінгу, матеріал зберігається на нерівній поверхні

Поверхня для зберігання терасної дошки обов’язково повинна бути рівною. Бажано, по всій довжині дощок повинні бути поперечні балки для розподілу рівномірного навантаження. Максимальне відхилення – не більше 5 мм.

Монтаж декінгу в вертикальному положенні (для балок, опор, колон) в якості несучих конструкцій

Такий варіант строго заборонений, так як матеріал з часом деформується і може не витримати навантаження. Гарантії, в такому випадку, покупець позбавляється.

Використання дерев’яних лаг

Іноді покупці з метою економії як основу настилу застосовують лаги з дерева, замість лаг з ДПК. На жаль, буквально через одну-дві зими це призведе до вимушених великих витрат, так як дерево і ДПК мають різний коефіцієнт лінійного розширення. Ці два матеріали будуть подовжуватися або звужуватися під дією перепаду температур по-різному, що призведе до виривання композиту з дерев’яної лаги, і зривання його з кріплень.

Не дотримання рекомендованої відстані між лагами

Всі відповідальні виробники терасних дошок з ДПК вказують чіткі рекомендовані відстані між лагами для конкретних терасних дошок. Намагаючись заощадити, іноді, клієнти встановлюють лаги на більшій відстані один від одного. Через це значно збільшується навантаження на дошку, вона провисає і деформується під вагою. Якщо збільшити міжосьову відстань до максимально неприпустимого, настил взагалі провалиться вниз.

Недотримання проміжків між доскамиНедотримання проміжків між дошками

ДПК містить близько 60% натурального дерева, тому, подібно дерев’яній дошці, дошка ДПК має лінійне розширення, тобто з часом може розширитися або подовжитись приблизно на 1 мм на кожен погонний метр дошки. Тому важливо при установці терасної дошки ДПК передбачити проміжки, і не тільки між торцями дошки, але і відступити від стін і інших об’єктів, до яких примикає настил. В іншому випадку дошки, подовжуючи, упрутся один в одного і настил вздується, піде хвилями або трісне. Це не тільки порушить естетику тераси, а й буде перешкоджати відводу води.

Просвердлення терасної дошки ДПК на суцільній бетонній основі

Для запобігання надламів або прогинання, рекомендовано використовувати металеві кріплення.

Монтаж декінгу самостійно

Ви можете не користуватися послугами професійних будівельників, при вивченні інструкцій по монтажу декінгу, це не складе труднощів. Однак, зважаючи на великі розмірів дощок ДПК, не рекомендується їх монтувати менш ніж двом людям.

Монтаж відразу після купівлі

Практично будь-якому будівельному матеріалу бажано відлежатися і адаптуватися до температури і вологості навколишнього середовища. Декінг необхідно 1-2 доби витримати на лагах, на рівній поверхні.

Монтаж в зимовий час

Монтувати в зимовий час декінг можливо, однак необхідно дочекатися плюсової температури.

Відсутність дренажної системи

Повинні бути передбачені доступ повітря і стік води з-під майбутнього настилу, так як скупчення під ним дощової і талої води може призвести до його набухання і деформації. Навіть якщо дошка покладена на лаги з дотриманням всіх правил, а відведення води не було забезпечене, ми можемо спостерігати постійну підвищену вологість під настилом або того гірше, в дощову пору нижня частина дошки може і зовсім перебувати у воді. І як наслідок можуть виникнути такі дефекти як деформація дошки, зміна геометрії, її руйнування. Для стоку води основа повинна мати ухил близько 1 градуса і / або канали для дренажу. Якщо ви плануєте укладання декінгу біля води або в місцях частого скупчення вологи, і не впевнені, як правильно влаштувати відведення води, рекомендуємо вам перед монтажем порадитися з технічними фахівцями.

Недокручене або занадто жорстке кріплення

Часто в процесі монтажу терасної дошки кріплення не докручують. Як наслідок, весь терасний настил розхитується. А надто жорстке кріплення може викликати тріщини на виробі, як в процесі монтажу, так і в процесі експлуатації.