Огорожі для грядок і клумб із ДПК

Терасна дошка

Огорожі для грядок і клумб – красивий декоративний об’єкт для садів і городів, основна функція якого – захист рослин від шкідливих комах і домашніх тварин, а також від розтікання коренів.

За бажанням форма огорож для грядок може бути будь-якою: квадратною, прямокутною, навіть ромбоподібною. Можна використовувати як традиційні паркани, так і високі (підняті) огорожі. Все залежить від площі ділянки і розташування грядок і клумб.

Переваги огорожі для грядок з ДПК

Переваги використання терасної дошки для клумбЯкісна терасна дошка має наступні якості та характеристики, які ідеально підходять для будівництва терасних грядок та клумб:

 • Не змінює своїх властивостей залежно від погодних умов. Терасна дошка не боїться перепадів температур (як позитивних, так і негативних), палючого сонця, морозу. Не бояться опадів – дощу, граду, снігу, морозу тощо.
 • Міцні та довговічні. Можуть простояти, не змінюючи своїх початкових властивостей, від 10 до 50 років. Втім, все залежить від виробника і вартості матеріалу.
 • Такі грядки не гниють, не покриваються пліснявою, не утворюють шкідливого грибка, оскільки оброблені спеціальним складом. Також не розмножуються паразити.
 • Гарний зовнішній вигляд, який збережеться надовго, оскільки не вигорає, не зникає колір. Ця властивість досягається завдяки тому, що матеріал пофарбований в масі, а також захищений від впливу прямих сонячних (ультрафіолетових) променів.
 • Можна робити красиві композиції: багаторівневі, під різними кутами, в різних кольорах тощо.
 • Терасна дошка в саду легко встановлюється і монтується. Якщо вивчити інструкцію, зрозуміти основні принципи, дуже легко і просто зробити гарний ландшафт на ділянці.
 • Терасна дошка не боїться вологи, вода не вбирається, а поверхня швидко висихає.
 • На ній немає сучків, тріщин, що виключає появу заноз і інших ран на тілі людини. Навіть з часом терасна дошка не втрачає своїх безпечних для людини властивостей і характеристик. Іншими словами, вона не травмонебезпечна.
 • Цей матеріал не шкодить рослинам, що ростуть на клумбах, оскільки є екологічно чистим.

Типи грядок з ДПК

Прямокутні стандартні грядки. Довжина цього типу виробів не перевищує 9 метрів. Догляд за рослинами простий. На грядці висотою до 25 см можна зручно перекопувати ґрунт, прополювати, підгортати і поливати рослини.

Високі грядки з ДПК. Мають висоту до 40 см. Їх легше обслуговувати, оскільки вони не вимагають частих низьких нахилів до землі, що оцінять люди похилого віку.

Які існують грядки та клумби з дпкТеплі грядки для вирощування розсади або теплолюбних рослин. Вони мають надбудову зверху і нагадують парник або теплицю.

Грядки з ДПК різних геометричних і фігурних форм. Це грядки, виконані у вигляді трикутника, лабіринту, прапора, зірки, елементів тетрісу, багаторівневі з надбудовою та інші.

Клумби різних форм, розмірів і конфігурацій. Часто невеликих розмірів, але з висотою понад 40 см.

Встановлення грядок з ДПК

Будівництво огорожі для грядок з ДПК нескладне і не вимагає великої кількості матеріалу, інструментів і професійної підготовки для роботи з дошкою. Ви можете легко виготовити грядки з ДПК своїми руками в домашніх умовах.

 • Для цього вам знадобиться дошка  з ДПК, кріплення та відповідний інструмент. Далі потрібно визначитися з типом конструкції і, виходячи з виду та розміру, придбати необхідні елементи кріплення.
 • До спеціальних з’єднувачів, які фіксують кути конструкції між собою, відносяться кутові петлі. В якості металовиробів використовують саморізи, довжина яких менша за товщину матеріалу. Рідше застосовують шарнірні з’єднання або болти.
 • Для надійного кріплення до землі необхідний металевий профіль або дерев’яні бруски, які пройшли обробку для запобігання процесам іржавіння або гниття.
 • Для розпилювання дошки ДПК потрібна пила або ножівка. Цей матеріал щільніший за звичайну деревину, що необхідно враховувати при розпилюванні. Також знадобиться шуруповерт або викрутка, щоб скріпити кутові з’єднання і зробити стінки конструкції.
 • Лопата і молоток для фіксації всього каркасу до землі.