Огорожі для грядок і клумб – красивий декоративний об’єкт для садів і городів, основна функція якого – захист рослин від шкідливих комах і домашніх тварин, а також від розтікання коренів.
За бажанням форма огорож для грядок може бути будь-якою: квадратною, прямокутною, навіть ромбоподібною. Можна використовувати як традиційні паркани, так і високі (підняті) огорожі. Все залежить від площі ділянки і розташування грядок і клумб.
Переваги огорожі для грядок з ДПК
Якісна терасна дошка має наступні якості та характеристики, які ідеально підходять для будівництва терасних грядок та клумб:
- Не змінює своїх властивостей залежно від погодних умов. Терасна дошка не боїться перепадів температур (як позитивних, так і негативних), палючого сонця, морозу. Не бояться опадів – дощу, граду, снігу, морозу тощо.
- Міцні та довговічні. Можуть простояти, не змінюючи своїх початкових властивостей, від 10 до 50 років. Втім, все залежить від виробника і вартості матеріалу.
- Такі грядки не гниють, не покриваються пліснявою, не утворюють шкідливого грибка, оскільки оброблені спеціальним складом. Також не розмножуються паразити.
- Гарний зовнішній вигляд, який збережеться надовго, оскільки не вигорає, не зникає колір. Ця властивість досягається завдяки тому, що матеріал пофарбований в масі, а також захищений від впливу прямих сонячних (ультрафіолетових) променів.
- Можна робити красиві композиції: багаторівневі, під різними кутами, в різних кольорах тощо.
- Терасна дошка в саду легко встановлюється і монтується. Якщо вивчити інструкцію, зрозуміти основні принципи, дуже легко і просто зробити гарний ландшафт на ділянці.
- Терасна дошка не боїться вологи, вода не вбирається, а поверхня швидко висихає.
- На ній немає сучків, тріщин, що виключає появу заноз і інших ран на тілі людини. Навіть з часом терасна дошка не втрачає своїх безпечних для людини властивостей і характеристик. Іншими словами, вона не травмонебезпечна.
- Цей матеріал не шкодить рослинам, що ростуть на клумбах, оскільки є екологічно чистим.
Типи грядок з ДПК
Прямокутні стандартні грядки. Довжина цього типу виробів не перевищує 9 метрів. Догляд за рослинами простий. На грядці висотою до 25 см можна зручно перекопувати ґрунт, прополювати, підгортати і поливати рослини.
Високі грядки з ДПК. Мають висоту до 40 см. Їх легше обслуговувати, оскільки вони не вимагають частих низьких нахилів до землі, що оцінять люди похилого віку.
Теплі грядки для вирощування розсади або теплолюбних рослин. Вони мають надбудову зверху і нагадують парник або теплицю.
Грядки з ДПК різних геометричних і фігурних форм. Це грядки, виконані у вигляді трикутника, лабіринту, прапора, зірки, елементів тетрісу, багаторівневі з надбудовою та інші.
Клумби різних форм, розмірів і конфігурацій. Часто невеликих розмірів, але з висотою понад 40 см.
Встановлення грядок з ДПК
Будівництво огорожі для грядок з ДПК нескладне і не вимагає великої кількості матеріалу, інструментів і професійної підготовки для роботи з дошкою. Ви можете легко виготовити грядки з ДПК своїми руками в домашніх умовах.
- Для цього вам знадобиться дошка з ДПК, кріплення та відповідний інструмент. Далі потрібно визначитися з типом конструкції і, виходячи з виду та розміру, придбати необхідні елементи кріплення.
- До спеціальних з’єднувачів, які фіксують кути конструкції між собою, відносяться кутові петлі. В якості металовиробів використовують саморізи, довжина яких менша за товщину матеріалу. Рідше застосовують шарнірні з’єднання або болти.
- Для надійного кріплення до землі необхідний металевий профіль або дерев’яні бруски, які пройшли обробку для запобігання процесам іржавіння або гниття.
- Для розпилювання дошки ДПК потрібна пила або ножівка. Цей матеріал щільніший за звичайну деревину, що необхідно враховувати при розпилюванні. Також знадобиться шуруповерт або викрутка, щоб скріпити кутові з’єднання і зробити стінки конструкції.
- Лопата і молоток для фіксації всього каркасу до землі.