На що звернути увагу при виборі терасної дошки

Терасна дошка

Кожна людина прагне покращити якість свого життя. Це можна зробити за допомогою вдосконалення особистого житла. Якщо ви мешкаєте у приватному секторі, з’являються нові можливості для підвищення комфорту проживання. Таким чином, можна створити гарний паркан чи огорожу, створити альтанку чи покращити зовнішній вигляд будинку. Терасна дошка може використовуватися для спорудження альтанки, сходів, огорожі, паркану або фасаду будинку. За рахунок цього можна поліпшити комфорт у власному будинку.

У цій статті ми поговоримо про один з найпопулярніших оздоблювальних матеріалів – терасну дошку або декінг. Від звичайної підлогової дошки терасна відрізняється зовнішнім виглядом – її лицьова сторона має рифлення. Зроблено це спеціально – матеріал найчастіше застосовується просто неба, тому може намокати. Рифлена поверхня перешкоджає ковзанню. На звороті панелей часто пропилюються неглибокі компенсаційні канавки, що допомагають зняти напругу матеріалу при перепадах вологості та температури. Це знижує ймовірність деформації та розтріскування настилу.

Як вибрати дошку, залежно від місця монтажу

Велике значення має місце, де лежатиме терасна дошка (декінг). Монтаж підлоги лоджії або балкона можна проводити за допомогою матеріалу з низькою щільністю, оскільки навантаження там невеликі. Високі показання щільності також не потрібні на підлозі біля басейну, оскільки, хоча там і ходять люди, але переважно босоніж.

На рахунок щільності важливо пам’ятати одну закономірність: що вище цей показник, то менше дошка зношується і вбирає вологу.

Як не помилитися при виборі терасної дошки

Монтаж садових доріжок, підлоги в альтанках та на терасах вимагає використання матеріалу з високою щільністю, адже це місце зазнає великого навантаження. Дізнатись рівень твердості дошки можна на етикетці упаковки. Якщо ж ця інформація не вказана, слід спитати у продавця.

Щоб захистити нову підлогу з терасної дошки від вицвітання та негативного впливу навколишнього середовища, не зайвим буде обробити її спеціальним засобом. Оновлювати захисний шар варто кожні п’ять років.

Співвідношення матеріалів

Вибираючи терасну дошку, слід звертати увагу на співвідношення матеріалів, з якої вона зроблена. Наприклад, є дошки, в яких пластик і деревина співвідносяться навпіл, а є де 70% деревини і 30% пластика. Існують і інші пропорції, тому, купуючи матеріал, пам’ятайте: чим більше в ньому пластика – тим більше він поводитиметься як пластик. З цього випливає, що згодом така дошка не може вицвісти, на ній не можуть з’явитися плями і таке інше.

Покриття 

Звертаємо увагу на покриття дошкиПотрібно дивитися на покриття терасної дошки. Якщо вона покрита якісними полімерами, ідентичними з тими, з яких виготовлена дошка – значить, матеріал буде поводитися краще, ніж якщо він буде покритий фарбою або емаллю. У такому випадку покриття може поміняти свій колір, потріскатися і облізти.

Критерії вибору

Купуючи таку продукцію, як терасна дошка, необхідно звернути увагу на такі критерії вибору:

  • Виробник.
  • Розмір.
  • Тип.
  • Матеріал виготовлення.
  • Вид профілю.
  • Колір та відтінок.

Залежно від перерахованих вище параметрів, буде варіюватися вартість будівельного матеріалу.