Сходинки з ДПК характеризуються високою міцністю. Це суцільні конструкції, які бувають різних типів і з різним дизайном поверхні. Вироби з деревно-композитного матеріалу характеризуються простотою монтажу, практичністю і легкістю в догляді. Щоб створити красиві та зручні сходи, важливо розуміти, як кріпити сходинки з ДПК.
Сходинки з ДПК характеризуються підвищеною міцністю. В асортименті представлені суцільні та порожнисті сходинки для монтажу в житлових і комерційних об’єктах. За допомогою готових елементів можна створювати сходи різної конфігурації та розмірів. Вироби представлені в багатій кольоровій палітрі. Вони характеризуються простотою догляду та багатофункціональністю.
Що потрібно для монтажу сходинок з ДПК?
Щоб якісно встановити сходинки, вам знадобиться:
- Спеціальний робочий інструмент. Ручним інструментом або стандартним набором інструментів, який є в кожній квартирі або будинку, впоратися не вдасться;
- Сам матеріал. Слід віддавати перевагу перевіреним виробникам, адже вони гарантовано використовують якісні матеріали для виробництва, постачаючи на ринок хорошу продукцію;
- Кріпильні елементи. Для якісного монтажу знадобляться стандартні саморізи, а також кліпси з нержавіючої сталі. Необхідно вивчити комплектацію ступенів, адже не завжди в комплект входить потрібна кількість кріплень, можливо, доведеться докуповувати їх окремо.
Підготовка до монтажу
Перед монтажем необхідно скласти проект сходової конструкції, який передбачає підготовку основи підвищеної міцності. На етапі проектування необхідно врахувати наявність освітлення. Під проводку потрібно заздалегідь зробити отвори. Оскільки ДПК характеризується підвищеною твердістю, підготовка має важливе значення.
Монтаж сходинок з ДПК здійснюється на підготовлену основу. Важливо забезпечити ухил поверхні 1,5% в бік опорних ніжок. При необхідності можна зробити дренаж. Можна вибрати бетонну основу. На вирівняну поверхню укладаються лаги. Між лагами залишають зазор не менше 5 мм. В якості несучої конструкції використовується каркасна основа, яка витримує значні навантаження.
Особливості монтажу
Опорні планки монтують на заздалегідь підготовлені основи. Відстань між осями становить приблизно 400 мм. Планки встановлюють перпендикулярно елементам сходинок. Для фіксації застосовують спеціальний монтажний набір або перфострічку. На ділянках стиків сходинок з торцевих боків має бути організований ряд лаг здвоєного типу. Під час монтажних робіт у холодну пору року, необхідно попередньо зробити отвори в планках у місцях кріплення. Для монтажу знадобляться такі кліпси:
- елементи з металу і пластику застосовують, якщо сходинки розташовуються на одному рівні з терасою і стикуються з її поверхнею;
- стартові кліпси застосовують, якщо сходинки не стикуються з настилами терас.
У процесі монтажних робіт необхідно враховувати властивості термічного розширення. Для цього потрібно залишити місце для лінійого розширення профілю сходинок. На ділянках з’єднання стін і сходинок мають залишатися проміжки не менше 10 мм. Ширина проміжків на стиках двох торців варіюється від 3 до 8 мм. Якщо установка проводиться в теплу пору року, ширина проміжків може бути 3-5 мм. Кріплення планок до основи роблять із застосуванням дюбель-цвяхів. Довжину і діаметр цих елементів підбирають залежно від матеріалу основи. У планках попередньо свердлять отвори відповідного діаметра.
Безпосередньо до сходинок зазвичай монтуються огорожі або перила на каркасі. Це додає всій конструкції ганку або сходів на терасу безпеки. До того ж за допомогою огорож ви можете візуально розділити простір.
Поширені помилки при монтажі сходинок з ДПК
- Відсутність ухилу або його неправильний розрахунок, що призводить до поганого відведення води з-під настилу.
- Відсутність розширювального проміжку ( укладання дощок встик).
- Укладання дощок або планок впритул до стіни.
- “Перекручені” саморізи (надмірне зусилля при закручуванні).