Кріплення для терасної дошки: види планок і кріплень

Терасна дошка

Терасна дошка або корабельний брус, це матеріал, який знаходиться постійно на відкритому просторі, і піддається впливу зовнішнього середовища. З нього збирають покриття вуличних терас, альтанок. Використовують при укладанні підлоги на балконах та лоджіях, роблять доріжки у саду. Покривають простір, що прилягає до басейну. Для забезпечення безпечного настилу використовується спеціальне приховане кріплення для терасної дошки.

Основні види комплектуючих для терасної дошки

Як скріплювати терасні дошки між собоюДля монтажу терасної дошки закордонні та вітчизняні виробники випускають два основні види кріпильних виробів – видимі та приховані.

До першого, в основному, відноситься кріплення у вигляді цвяхів, шурупів і болтів з красивими капелюшками або фігурними наконечниками. Фахівцями вони застосовуються, якщо необхідно простіше та швидше виконати встановлення терасної дошки зробленої з ДПК.

Хороший майстер може зробити красиве встановлення цього матеріалу декоративними метизами у вигляді рівних або візерункових ліній з капелюшків.

До видимих ​​відносяться також комплектуючі у вигляді декоративних заглушок, завзятих профілів, монтажних лаг, торцевих рейок та куточків.

До другого фахівці відносять приховане кріплення для терасної дошки. Цей вид має низку незаперечних переваг перед відкритими кріпленнями. Їх ще називають “невидимки”.

Асортимент у всіх напрямках досить різноманітний. У великому асортименті виробниками пропонуються різні види монтажних елементів:

  • кліпсів;
  • лаг;
  • кляймерів;
  • ТЕР пластин;
  • змійок;
  • кріплень гвоздек;
  • звичайні металовироби.

З їхньою допомогою відбувається кріплення терасної дошки без видимих ​​кріпильних елементів.

До невидимих ​​комплектуючих можна віднести гумову подушку під лаги, торцеві рейки, куточки та багато інших допоміжних виробів.

Видимі переваги кріпильних виробів

Використання кріпильних приладів

Незалежно від того, де відбуватиметься кріплення терасної дошки, кріплення проводиться з хорошого якісного матеріалу. Залізні, алюмінієві, латунні і навіть бронзові вироби з кріплення можна підбирати для монтажу терасної дошки будь-якого типу. Наприклад:

  • З прямими дошками, які не мають пазів у торцях.
  • Оздоблювальна терасна дошка з пазами.
  • Зі скошеними дошками, під кутом та іншими конфігураціями.

Є кріплення, які можна використовувати не лише усередині приміщення, але й на свіжому повітрі. Під час таких робіт необхідно вибирати кріплення для терасних дошок із спеціальним покриттям. Для декінгу в приміщеннях із підвищеною вологістю використовують комплектуючі із нержавіючої сталі.