Гідроізоляція тераси – це один із найважливіших етапів будівельних робіт. Головним завданням якого є захистити та зберегти будівельні конструкції та матеріали, приміщення та споруди, що знаходяться під гідроізоляційним покриттям від проникнення води. Тераса – це архітектурний елемент будинку, який є своєрідним містком між відкритим простором та житловим приміщенням. Наявність тераси має багато плюсів. Крім того, що тераса може бути окрасою будинку та гармонійно вписуватися в присадибну ділянку; так і на самій терасі можна приймати гостей, влаштовувати сімейні посиденьки, читати книги, снідати, обідати, вечеряти та все це на свіжому повітрі.
Логічно, що продумуючи дизайн цього куточка будинку, господар вкладає чимало коштів та часу у те, щоб він був гарним та затишним. Але якщо не приділити належної уваги гідроізоляції тераси, її кути покриються плямами цвілі, а матеріал підлоги почне розсипатися. У результаті вже через пару років тераса набуде обтяжливого вигляду і вимагатиме ремонту.
Запобігти цим неприємним моментам експлуатації можна тільки завдяки надійному захисту від води. Особливо вона є важливою для дерев’яних елементів конструкції. Якщо гідроізоляція дерев’яної тераси зроблена недбало, вода вільно потрапляє на поверхню та швидко вбирається. Підвищена вологість у товщі дерев’яних елементів призводить до їх старіння та гниття.
Вибір гідроізоляції для тераси
Правильно підібраний гідроізоляційний матеріал та технологія нанесення здатні значно збільшити термін служби тераси. Незважаючи на великий асортимент гідроізоляційних покриттів, їх можна розділити на три основних типи:
- Рулонні матеріали (руберойд, євроруберойд, ПВХ мембрани)
- Гідроізоляційні суміші на основі цементу та полімерцементу
- Рідкі гідроізоляції на водній та поліуретановій основі
Як показує досвід, найкращим рішенням для гідроізоляції терас є рідка гідроізоляція.
Переваги рідкої гідроізоляції
Головними перевагами такого варіанту вважається:
відсутність швів. Створюється міцне покриття на всій площі поверхні. На відміну від рулонних матеріалів, де міцність та надійність захисного покриття залежать від якості швів, що сполучають захисні полотна;
еластичність – шар не втрачає своїх властивостей навіть за високих і низьких температур. Поверхня підлоги тераси, як і її стіни, в літню спеку сильно нагріваються, що призводить до розширення шару гідроізоляції. Щойно температура падає, покриття швидко відновлює свої розміри. Така здатність пристосовуватися до температурних стрибків забезпечує надійний захист;
зручність нанесення. Для створення ефективного захисного покриття не потрібні спеціальні знання та пристрої. Процедура виконання вологозахисту рідкими складами дуже проста – досить пензлем обробити поверхню, дочекатися застигання і повторити операцію за необхідності.
Гідроізоляція підлоги тераси з утепленням
Ефективне утеплення підлоги потрібне у разі будівництва тераси над житловими кімнатами. Особливість її облаштування полягає в тому, що підлога одночасно є стелею житлових приміщень. Тому без надійного утеплення в товщі бетонних перекриттів збирається волога, що призводить до поступового руйнування основи тераси та розростання цвілі. Гідроізоляцію тераси над житловим приміщенням проводять на етапі створення основи. Підлогу формують з ухилом у бік вулиці на 2-5 градусів і виконують багатошаровим з обов’язковим застосуванням матеріалу, що утеплює.
Гідроізоляція підлоги без утеплення
Гідроізоляція відкритої тераси на першому поверсі будинку може бути виконана без шару, що утеплює. Мінуси такого облаштування в тому, що воно швидко остигає у вечірній час. Перебувати на терасі у весняно-літній період буде не зовсім комфортно.
Гідроізоляція підлоги тераси на вулиці не потрібна взагалі у разі її прибудови до основної будівлі будинку. Такі приміщення створюють відчуття відкритого простору і дозволяють насолодитися фарбами і звуками навколишньої природи.
Особливості монтажу підлогової конструкції не вимагають нашарувань бетону, гідроізоляції та утеплювача. А як оздоблення використовується тільки терасна дошка.