Етапи монтажу терасної дошки з ДПК

Терасна дошка

Монтаж полімерної терасної дошки має деякі особливості, про які потрібно дізнатися, перш ніж приступити до монтажу даного матеріалу. Ми розповімо про те, як зробити монтаж терасної дошки , наведемо інструкцію з укладання, а також загальні правила і поради по монтажу терасної дошки.

Розміри і конфігурація тераси завжди будуть суто індивідуальними, тому ми наведемо загальну покрокову інструкцію, дотримуючись якої можна буде виконати роботу.

Будь-яка тераса – це відкрита ділянка, яка потребує відводу води. Відведення води можна задати як за допомогою підстави, так і за допомогою лаг. Як матеріал під основу можна використовувати:

  • Асфальт, тротуарну плитку (будь-яке інше жорстке дорожнє покриття).
  • Бетонну плиту.
  • Цементну стяжку 50 мм і більше.
  • Утрамбований гравій / щебінь.

Укладення терасної дошкиТерасу можна монтувати тільки на готову підставу: бетонну, металоконструкцію або експлуатовану покрівлю. Бетонна основа повинна мати рівну, гладку поверхню. Найменші нерівності і западини неприпустимі. Основа повинна мати ухил в 1-2% від будови. Терасна дошка укладається на спеціальні опори (лаги), щоб конструкція була вентильованою. Лаги часто виконуються з того ж матеріалу, що і терасна дошка, а в окремих випадках можуть бути використані дерев’яні бруси.

Монтаж терасної системи на металеву основу застосовується у випадках, коли необхідно об’єднати терасний настил з будівництвом або конструкцією. Завдяки цьому виду монтажу з’являється можливість втілювати в життя складні неординарні рішення, а також виконати облаштування тераси різної форми. При цьому використовується гнутий профіль, які має широкий ряд переваг: легкий вага, міцність, довговічність, пожежна безпека, швидкий монтаж.

Існує також варіант, коли монтаж тераси здійснюється на важку металеву конструкцію. Така система монтується в разі підвищеного навантаження або прохідності тераси. Як правило, така конструкція може бути застосована для створення причалів, літніх майданчиків ресторанів і кафе, пляжних терас і різних зон відпочинку.

Монтаж терасної системи на експлуатовану покрівлю здійснюють після розрахунку наступних навантажень: вітрове, снігове, експлуатаційне, навантаження від власної ваги всіх матеріалів. Після розрахунку навантаження проводиться монтаж терасної дошки на металоконструкцію.

Етапи монтажу терасної дошкиПослідовна інструкція з монтажу

  • Визначення «нульового рівня», тобто точки, від якої буде поставлено ухил палуби.
  • Визначення ухилу основи. У тому випадку, якщо основу ще не створено, його ухил по всій площині уздовж дошки краще зробити в 1-2 °. Це спростить подальший монтаж лаг. Якщо основа стабільна, використовуйте спеціальні опорні ніжки-домкрати, якими можна відрегулювати ступінь установки.
  • Далі відміряємо і розраховуємо кути і сторони майбутньої площини, наносимо на підставу відповідні мітки, за якими наноситься саме обрис палуби. 
  • Якщо на стіні присутні опуклості або угнутості, їх потрібно компенсувати за допомогою підрізання першої дошки. Коли це зробити неможливо (перепади перевищують ширину дошки), можна визначити місце розташування першої цілої дошки – по дотичній до вигинів – вона і буде стартовою.
  • Далі необхідно розбити простір палуби на квадрати 40 см – це будуть осі лаг. Місця перетину осей стануть опорними точками. Крок двох крайніх лаг повинен бути менше, ніж середніх.
  • Лаги можуть бути встановлені різними способами, в залежності від особливостей підстави.
  • Лаги слід нарізати таким чином, щоб вони виходили за кромку периметру. По периметру вводяться здвоєні лаги.
  • Лаги розкладаються по опорах. Але необхідно дотримувати одну закономірність: стики не повинні бути на одній лінії. Потім шнури потрібно розтягнути по рівню палуби.
  • Перевіривши точність рівня, необхідно закріпити лаги на точках опори.
  • Монтаж терасної дошки проводиться згідно з інструкцією, з обов’язковим дотриманням проміжку. (Для кожного виробу розміри проміжків і допусків вказуються виробником в супровідній документації.)
  • На завершальному етапі по периметру встановлюються елементи обрамлення – плінтус, куточок або декоративна панель (при необхідності).