Догляд за термодеревом та його переваги

Терасна дошка

Термодерево – це стійкий до зовнішніх несприятливих факторів матеріал, але він потребує захисту від ультрафіолету, вологи. Дізнайтеся, які сорти бувають, як вибрати правильно оброблені та доглядати під час експлуатації терасні дошки з термодеревини. Масла яких виробників мають переваги для просочення, на скільки років вони продовжують термін служби.

Види термодерева в компанії Profterasa у Львові

Компанія Profterasa реалізує терасні та фасадні дошки двох видів, з термососни та термоясена. Обидва матеріали цінуються, широко використовуються та мають схожі властивості:

Термоясен – залежно від глибини обробки та температури, може бути від коричнево-золотистого до темного шоколадного кольору. Він легко обробляється, не розтріскується і не скрипить, придатний для укладання у сирих приміщеннях або на вулиці;

Термососна – маслянистість початкової сировини забезпечує при нагріванні щільний зв’язок між волокнами деревини, що не дозволяє заводитися мікроорганізмам, відштовхує вологу та зберігає стабільну геометрію (при належному догляді). Колір від світлих (нагрів +180 градусів) до коньячних (+200-220) і шоколадних (+240) відтінків.

Технологію термування винайшли у Фінляндії, вона полягає у нагріванні дерева в камері без доступу кисню, внаслідок чого деревина повністю змінює склад та її вологість зменшується на 80-90%. Не дивлячись на сильне покращення всіх характеристик, матеріал, як і раніше, залишається натуральним деревом, тому перед початком експлуатації необхідно нанести захисне покриття:

фарба – на латексній основі, добре лягати, захищає від сонця та дощу на 15 років, на поліуретані прослужить не більше 10 років, акрилової вистачить на дворічний період, масляна захистить максимум на один сезон при укладанні на вулиці;
лак – поверхня дерева набуде блиску та водонепроникних властивостей, але всього на пару сезонів, лакування передбачає якісне видалення попереднього шару і нестійке до ультрафіолету та опадів;
віск – воск хороший спосіб вберегти терасні дошки з термодерева від вологи, але оброблений матеріал перестає дихати;
масло – олійне просочення, найкращий спосіб зберегти деревину, надає еластичність, діє як антисептик, не порушує вологообмін.
Яким видом захисного покриття обробити терасу, власники підбирають індивідуально, але олії на десятиліття збережуть термодеревину від шкідливих зовнішніх факторів, розтріскування та потемніння.

Перед експлуатацією терасна дошка потребує покриття захисним маслом. В іншому випадку під дією сонячних променів за 1-2 роки, матеріал почне сіріти та виснажуватися. Можуть з’явитися глибокі тріщини в яких зберігатиметься надмірна волога. За своєю стійкістю до сонця, вітру та опадів термососна та термоясен займають третє місце після тику та мербау. Оброблені олією, вони збережуть первісний вигляд на 25-30 років.
Перед експлуатацією терасна дошка потребує покриття захисним маслом. В іншому випадку під дією сонячних променів за 1-2 роки, матеріал почне сіріти та виснажуватися. Можуть з’явитися глибокі тріщини в яких зберігатиметься надмірна волога. За своєю стійкістю до сонця, вітру та опадів термососна та термоясен займають третє місце після тику та мербау. Оброблені олією, вони збережуть первісний вигляд на 25-30 років.

Захисні покриття для термодерева

Розглянемо двох виробників, що випускають захисні покриття для терасних дошок з термодеревини: Adler (Австрія) та Remmers (Німеччина):
Витрата на шар в г/м2 у Адлера становить 30-50 (при нанесенні з фарбопульта) і 70 (робота пензлем), у другого 190 (тільки пензлик).
Німці випускають проміжне та фінішне покриття в одній упаковці, австрійці окремо (можна одразу використати фініш).
Нанесення легкої гелеподібної олії від Adler виробляють шляхом розпилення, для покриття Remmers необхідна широка плоска кисть.
До складу австрійського продукту не входить свинець і кобальт (повністю екологічно нешкідливий), у німецькому допустимі сикативи (сприяють швидкому висиханню)
Обидва виготовлювачі беруть натуральну лляну або іншу масляну основу, термін сушіння становить 12 годин, можна наносити в 1-2 або в 3 шари. Кольори захисного шару підібрані і відповідають сорту дерева, але можна використовувати варіанти з барвником і надавати деревині практично будь-який відтінок. Компанії випускають супутні товари для догляду і кошти, що дозволяють надати первісний вигляд стародавній деревині. Хімія виготовлена ​​австрійською компанією Адлер, так само як і німецький Реммерс дозволяє обробляти вуличні тераси та підлоги усередині будинку.