Догляд за терасою після зимового сезону

Терасна дошка

Взимку тераси використовуються рідко – під час свят, якщо погода дає змогу насолодитися свіжим повітрям без ризику застудитися. У зимовий сезон доводиться чистити тераси від снігу та криги. Для цього застосовуються пластикові лопати з тупими або обтічними краями, які не пошкоджують, не дряпають покриття.

Під час танення снігу навесні на терасовому настилі часом виявляються брудні розводи, торішнє листя, дрібні гілочки, які стирчать із зазорів між дошками.

Все це необхідно прибрати, насамперед – змити з тераси пил і бруд. Це можна зробити за допомогою садового шлангу або мийки високого тиску (водночас відстань від форсунки до поверхні має бути не менше 50 см, а тиск – не більше 100 бар). Очищення здійснюється у напрямку тиснення (“гребінки”, “вельвету”) теплою водою, можна з додаванням нейтрального мийного засобу.

Догляд за терасною дошкою після зимиОцінка технічного стану тераси після зими

Попередньо вимиту конструкцію легко перевірити візуально. Це один з найважливіших етапів. Догляд не матиме особливого сенсу, якщо, наприклад, пофарбувати пошкоджені дошки.

Це не зупинить їх деградацію. Гірше того, деформована дошка тисне на сусідні, також пошкоджуючи їх.

Отже, почніть з того, що уважно огляньте дошки тераси. Подивіться на них під різними кутами і переконайтеся, що жодна з них не деформована. Також перевірте, чи не прогинається якась із дощок під вашою вагою. Якщо у вас є можливість, загляньте також під підлогу. Перевірте стан балок і чи надійно вони прикріплені до землі.

Також шукайте порожнечі в деревині. На жаль, кожна пошкоджена дошка підлягає заміні. Не варто недооцінювати цю тему, адже з таким підходом ви будете насолоджуватися красивим внутрішнім двориком довгі роки.

Залиште кріплення наостанок. Якщо є можливість, перевірте щільність затягування гвинтів. Якщо щось розхиталося, підтягніть гайки або болти. Пам’ятайте, що сильно заіржавілі або явно пошкоджені кріплення слід замінити новими.

Догляд за терасою

Часом на терасах залишають переносні мангали, і навесні тала вода стікає з них разом з іржею, видалити яку можна спеціальними засобами за умови, що вона не встигла вбратися дошку. Якщо невеликі іржаві сліди виявлені, використовуйте щітку з м’якою щетиною. Не допускається застосування щітки з жорсткою щетиною, абразивних матеріалів та інструментів абразивної обробки – це може призвести до механічного пошкодження і освітлення поверхні настилу.

Як підготувати терасу до теплого сезону?Слабкі та середні забруднення, як правило, видаляються без особливого клопоту, а для сильних забруднень знадобляться спеціальні засоби для чищення для декінгу з ДПК та деревини, наприклад, інтенсивний очищувач для терасної дошки, ДПК, кам’яних підлог.

Перед покупкою ретельно вивчіть властивості і спосіб застосування побутової хімії для терасних дошок. 

Просочення для терас

Коли вимита дерев’яна тераса добре висохне, можна починати за нею доглядати. Для цього потрібно придбати спеціальний засіб для захисту деревини і, звичайно ж, щітки. Намагайтеся вибирати кращі продукти. Економити на догляді не варто, адже витрати на ремонт тераси будуть набагато вищими, ніж на її правильне просочення.

Ми рекомендуємо планувати весь процес ремонту тераси після зими в сонячні дні. Слідкуйте за прогнозами і, по можливості, вибирайте період, коли кілька днів має бути досить світло і, головне, тепло. Просочення виконуйте відповідно до рекомендацій виробника придбаного вами засобу. Зазвичай фарбують повторно після висихання першого шару.