Чим покрити терасну дошку-варіанти обробки

Терасна дошка

Сучасна технологія виготовлення якісної терасної дошки передбачає її обробку та покриття у процесі виробництва. Декінг відноситься до будівельних матеріалів – довгожителів, термін його служби в середньому становить 15 років, але іноді досягає 25 і більше.

Додаткове оброблення терасної дошки захисними матеріалами на вулиці дозволяє подовжити термін її експлуатації до 40%, але лише в тому випадку, якщо вона виготовлена ​​з натуральної деревини. Терасну дошку, виготовлену ​​з ДПК, самостійно не фарбують і не обробляють. Фірми – виробники зазвичай обговорюють цей момент у гарантійних документах та рекомендаціях. Вони попереджають, що фарбовану дошку з ДПК виключають із гарантійного обслуговування та не обмінюють.

Результат фарбування покриття з ДПК може виявитися найгіршим. Річ у тім, що композитне покриття має низьку адгезію, тобто фарба погано лягає, слабо зчіплюється з поверхнею, що фарбується, а після висихання може розтріскатися і відшаруватися.

Основні критерії вибору обробки

Вибираємо обробку для терасної дошки з дереваБагатьом людям складно правильно зорієнтуватися в пропонованій різноманітності захисних засобів, типів просоченнь, масел і лаків. Один від одного вони відрізняються не тільки складом, але і дією, що надається. Не помилитись вам допоможе орієнтування на наступні критерії:

  • умови експлуатації – не забувайте враховувати те, що покриття, яке використовується зовні приміщення, завжди піддається підвищеному навантаженню;
  • поточний стан матеріалу — якщо дошка на етапі виготовлення пройшла термообробку, то серйозного захисту вона вже не потребує. Якщо це звичайний деревний матеріал, то за відсутності захисного шару він швидко прийде в непридатність;
  • розташування – якщо дошка завжди буде знаходитись зовні, то для її обробки слід використовувати безбарвний склад або той, що здатний створити привабливе покриття. Так буває, що вироби з дерева поміщаються в ґрунт, у цьому випадку потрібне забезпечення максимальної надійності, і збереження властивостей складу, що використовується, протягом тривалого часу;
  • особливості ситуації – тут маються на увазі фінансові можливості, масштабність конструкцій, що вимагають обробки, спосіб нанесення засобу.

Просочення для терасної дошки

Навіть незважаючи на те, що сама по собі терасна дошка дуже стійка до різних видів впливу, її все одно необхідно обробляти речовинами з метою покращення захисних характеристик.

Основні джерела, що повільно завдають шкоди подібному покриттю:

  • біологічні: гризуни, пліснява, грибок, комахи тощо;
  • природні: перепади температур та їх граничні значення, інтенсивні опади, зледеніння, деформація та швидке старіння деревних покриттів;
  • механічні: ударний вплив, дряпання, витирання при експлуатації тощо.

Виконати всі роботи з обробки підлогових покриттів можна самостійно. Використовувати при цьому необхідно різні просочення. Захистом від біологічних факторів може стати антисептичні засоби.

Існує два основних види таких засобів:

  • невимивані – розчини, в основу яких входять олії;
  • вимивані- на водній основі.

Найчастіше антисептична обробка терасної дошки відбувається ще на стадії виробництва. Додатково використовувати просочення ніхто не забороняє, оскільки межі підвищення надійності підлогового покриття немає. Термін служби такого покриття також може бути значно підвищений.

Дуже важливо знати, що різні частини терасної дошки покриваються різними видами просочення:

  • торцеві сторони необхідно обробляти восковими емульсійними просоченнями, оскільки дані ділянки найбільш схильні до впливу вологи, а значить повинна бути збільшена стійкість до цього фактора;
  • антисептики призначаються для нижньої частини дошки, оскільки саме там відбувається безпосередній контакт із основою та високий ризик утворення грибків або розмноження комах;
  • на лицьову сторону найкраще наносити масло для терасної дошки або лакофарбові матеріали.

Лаки для терасної дошки

Покриття терасної дошки лакомЛак дозволяє не тільки захистити деревину від пошкоджень, а й спростити прибирання підлоги. Для обробки зовнішніх конструкцій використовують:

  • яхтний лак, виготовлений на основі алкідних та поліуретано-алкідних речовин;
  • фасадні лаки, що виготовляються на основі акрилу.

До переваг таких лакофарбових речовин відносять:

  • висока зносостійкість та твердість, що дозволяє створити міцне та надійне захисне покриття;
  • універсальність, згідно з чим, лак можна використовувати для обробки зовнішніх та внутрішніх конструкцій з дерева;
  • простота нанесення та легкість в оновленні покриття.

Звичайно, такі речовини мають і деякі недоліки:

  • потреба у періодичному оновленні захисного шару;
  • невисока еластичність деяких складів знижує міцність їх зчеплення з деревиною, що значно знижує термін експлуатації поверхні.

Коли йдеться про покриття терасної дошки на вулиці, то для цього краще використовувати спеціалізовані склади для терас, що мають високі експлуатаційні властивості.

Вибір та застосування масел

Якщо виникають сумніви в тому, яку обробку зробити безпосередньо на лицьовій стороні покриття, то доведеться вибирати між лаком і маслами.

Розглянемо основні переваги масляного просочення:

  • підвищується ступінь захисту від вологи та полегшується процес прибирання покриття;
  • олія відмінно справляється із захистом від бруду;
  • масляний шар не лущиться і не йде бульбашками на відміну від лакового, тому можна здійснювати покриття самостійно без особливих умов;
  • діючі речовини, що містяться у складі олії, ефективно борються з розтріскуванням та висиханням деревини, які неминучі на свіжому повітрі;
  • олія дуже добре виділяє натуральність деревини у складі терасної дошки, а не приховує природну текстуру, як лакофарбове покриття. Тому, перш ніж пофарбувати дерев’яну підлогу на терасі, подумайте про естетичність результату, якщо бажаєте в майбутньому показати гостям або опублікувати на фото в соціальних мережах красиві дерев’яні підлоги, а не примітивні пофарбовані 
  • олія відмінно справляється з впливом ультрафіолетових променів.

Найкраще застосовувати для покриття терасних дощок сучасні масляні склади. Вони є універсальним захистом покриття від процесів гниття, негативного впливу вологи та забруднень. Перш ніж обробити підлогу на відкритій терасі масляним складом, рекомендується ознайомитися з основними видами таких речовин.

Самостійно можна нанести будь-який склад, а є на сьогоднішній день кілька різновидів масел:

  • які мають ефект тонування;
  • що містять у своєму складі натуральні воскові компоненти;
  • з антибактеріальним ефектом;
  • усувають ефект ковзання.

У холодну пору року практичніше використовуватиме масла, що усувають ефект ковзання, яке обов’язково проявиться при підвищенні вологості. Крім іншого таке покриття отримає ефект відштовхування вологи.

Існують олії натуральні та синтетичні. У приміщенні звичайно можна застосовувати натуральні склади, але їх захисний ефект слабший, ніж у штучних.

В умовах вулиці їх застосування робиться недоцільним. Проте з дизайнерської точки зору натуральні олії привабливіші, оскільки надають покриттю оригінального блиску.

Фарбування терасної дошки

Фарбування терасної дошкиЛаки є не найкращим варіантом для обробки терас. Як альтернативу фахівці рекомендують розглянути фарби, які використовують для зовнішніх робіт. Серед основних варіантів можна назвати:

Олійні та алкідні речовини. Цей бюджетний варіант підійде для покриття підлоги, яка раніше була оброблена масляним складом. Фарби на такій основі мають високу надійність, що не можна сказати про довговічність.

Водоемульсійні фарби на основі акрилу. Речовина добре зчепляється з поверхнею та добре захищає її від негативних факторів зовнішнього середовища. Така фарба дуже проста в нанесенні, а підлога, покрита нею, легка в прибиранні.

Фарба на основі поліуретану. З її допомогою створюється міцне та довговічне покриття. Така обробка дозволяє значно збільшити термін експлуатації на кілька десятиліть.

Латексна фарба – ідеальний варіант для фарбування тераси. Вона не має запаху, що дозволяє використовувати її всередині приміщення.

Щоб забезпечити якісне фарбування дерев’яного настилу необхідно попередньо підготувати його. Для цього потрібно прибрати з нього весь бруд і знежирити.