МІФ І РЕАЛЬНІСТЬ – чи потрібно вкривати підлогу із ДПК на зиму?
ДПК було розроблено спеціально для вулиці. Це означає, що він витримує негативні дії середовища протягом тривалого часу.
Зимові перепади температур, завірюхи, хуртовини, лід та весняне відтавання для тераси з ДПК вважаються експлуатаційною нормою, а не екстримом. На відміну від дерева, яке, до речі, восени набирає вологу з повітря або опадів, розбухає, потім підмерзає під час нічних заморозків.
Композитна дошка має вкрай низьке вологопоглинання – практично нульове. Це означає, що зміна вологості на неї не впливає: вода не накопичується усередині дошки та не деформує волокна. Якщо ж немає внутрішньої деформації на мікрокристалічному рівні, немає і зовнішніх проявів деформації у майбутньому.
Захистити деревину можна за допомогою спеціальних засобів і хімічних препаратів, що відштовхують воду. Вони не працюють на 100%, тому що не створюють захисний шар, а лише мінімізують вологопоглинання. Фарба або лак можуть захистити більше, тому що роблять щільне покриття на поверхні дошки. Але тераса в цьому випадку стає слизькою та небезпечною, особливо для дітей та людей похилого віку.
Шорсткий і приємний на дотик ДПК практично не ковзає навіть у вологому стані. Його застосовують для зведення терас навколо басейнів та пірсів на природних водоймах, де він вже не раз доводив свою ефективність та надійність.
Високоякісний композит для будівництва та оздоблення розвивається за своїми експлуатаційними та технічними характеристиками. Добросовісні виробники дотримуються технологій, і завдяки цьому всі властивості зберігаються. Порушення технології загрожують наслідками. І міфами про приховування терас ДПК на зиму як клумб із трояндами.