Як обрати колір фасадної дошки

Фасадна дошка

Що обрати для оздоблення фасаду? Таке питання виникає у кожного забудовника або власника заміського котеджу при бажанні оновити екстер’єр.

Серед великої кількості пропозицій на ринку будівельних матеріалів на увагу заслуговують облицювальні вироби з деревно-полімерного композиту. Про цей матеріал жваво обговорюють на інтернет-форумах і висловлюються на користь декоративних панелей з ДПК.

Чим привабливий оздоблювальний продукт нового покоління? Унікальний композитний матеріал, що гармонійно поєднав у собі корисні характеристики дерева і пластика, підходить для оформлення житлових будинків, офісних і комерційних будівель. Поверхня фасадних панелей з ДПК точно відтворює текстуру натуральної деревини і дозволяє реалізувати дизайнерські рішення різної складності.

Як оздобити фасад будинку, щоб будівля виглядала естетично і гармонійно вписувалася в навколишнє середовище? Цим питанням задаються власники нових будинків і ті, хто стикається з проблемою реконструкції будівлі. Фасад не тільки захищає будинок від вологи та несприятливих погодних умов, але й має величезний вплив на стиль будівлі. Просто змінивши колір фасаду, будинок може здаватися меншим або більшим і вписуватися в сучасний або класичний тренд.

Перш ніж вибирати колір, необхідно врахувати 3 важливих чинники

  • розташування ділянки та архітектурний стиль будинку;
  • колір і стиль даху;
  • чи хочете ви бачити структуру дерева, чи вважаєте за краще її приховати.

Трендові кольори фасадів 2024 рВиходячи з цих факторів і вашого смаку, необхідно підбирати колір до вашого фасаду.

У будівельній індустрії існують примхи, і деякі тенденції зникають, тоді як інші стають надзвичайно популярними. Ще 20 років тому багато власників будинків фарбували ліпнину в жовті та помаранчеві кольори. Сьогодні в тренді, безумовно, сірий і бежевий. Білий і бежевий – дуже універсальні кольори. Сірий або антрацитовий (часто використовуються разом) чудово відображають характер сучасних будівель. Також настійно рекомендується фасад з натурального дерева, тика або темно-коричневий. Це землисті кольори, які добре поєднуються з оточенням лісу, лугу або великого саду.

Всю палітру модних кольорів можна сміливо розбавляти звичним світлим, або навпаки, темним кольором – для додання цілісності образу і виділення деяких елементів будинку, таких як, лиштви, кути і тераси. Звичайно, не обов’язково використовувати тільки ці кольори в оздобленні будинку, Ви можете використовувати трохи яскравіші, або більш пастельні відтінки кожного кольору. Завжди буде актуальним поєднання нейтральних відтінків – білого, сірого, темно-синього, і бежевого. Усе залежить від Вашого смаку та стилю оселі.

Що потрібно врахувати, перш ніж прийняти рішення про колір будинку

Для того, щоб вибрати найбільш вдалий колір для вашого будинку, потрібно врахувати не лише архітектуру, але й навколишній ландшафт та колір даху.

Не рекомендується використовувати більше трьох кольорів, щоб будинок не виглядав занадто строкато. Найяскравішими кольорами є контрастні кольори – червоний і зелений, синій і помаранчевий. Якщо кольори знаходяться близько один до одного на колірному колі, результат буде нейтральним. Білий, кремовий і молочний кольори підходять практично до будь-якого кольору, тому їх можна використовувати і як основний, і як додатковий. Щодо третього кольору – він може бути як на самому фасаді, створюючи завершений вигляд будинку, так і “фоновим” – кольором ландшафту, в якому розташований будинок. Також необхідно враховувати місце розташування вашого будинку – в горах добре виглядають більш природні кольори і натуральні матеріали, біля моря – яскраві, насичені відтінки, під палючим сонцем – світлі відтінки будівлі.

Звичайно, для того, щоб ваш будинок викликав захоплення і заздрість сусідів, необхідно гармонійно підбирати кольори, хоча іноді можна пограти з варіантами колірних рішень. 

Колірних рішень існує безліч, головне – визначитися з архітектурою, навколишнім ландшафтом і керуватися тільки Вашими побажаннями.

Одна з рекомендацій – підбирати колір і стиль оздоблення будинку таким чином, щоб він поєднувався і з внутрішнім оздобленням зокрема