Види і особливості фасадної дошки

Фасадна дошка

Асортимент такого облицювання багатий. Класифікація відбувається не лише за ціною, а й за конструкцією. Кожен вид має свої нюанси та у монтажі.

Вагонка з модрини

Повністю натуральний матеріал. Виготовляється з різних порід дерева, має стандартне поєднання шип-паз. Змонтована поверхня залишається однорідною, що підвищує теплоємність стінок. Потребує ретельного нанесення захисних складів. Для декоративного вигляду покривається лаком та фарбами на водній основі.

Планкен з модрини

Аналогічно вагонці, ця дошка також цілком природна. Але на цьому схожість закінчується. У планкена відсутні сполучні замки, краї дощок скошені під кутом 90 або 45 °, монтуються вони встик або внахлест відповідно. Плюс використання – вільна циркуляція повітря, тому що при монтажі навіть встик залишається технологічний зазор. Декоративний вигляд забезпечується безліччю порід. Найбюджетніша — модрина.

Декінг

Напівсинтетичний матеріал (ДПК – дерево-полімерний композит), до складу якого входить деревне борошно та полімери. Зовнішній вигляд практично не відрізнятиметься від справжньої деревини, зате якість набагато вища, враховуючи природні фактори – волога, прямі промені сонця, перепади температур. Таку дошку часто використовують на відкритих терасах та біля басейнів — обробка дозволяє їй залишатися інертною до негативних факторів. Для фасаду декінг також має свої плюси – легше повнотілої деревини, презентабельність, високий термін служби (мінімум 25 років), не цікавить паразитів.

Фіброцементні панелі

Матеріал міцний, забезпечує надійний захист стін будинку, має чудовий зовнішній вигляд, стилізований під натуральний камінь, цеглу або деревину. Однак фіброцемент має вагомі недоліки.

Сайдинг

Найбільш поширене покриття із сегменту бюджетних. Відрізняється непоганими технічними характеристиками – легкістю, простотою монтажу, можливістю заміни зіпсованих елементів без зняття всього облицювання через гнучкість панелей, абсолютну інертність до вологи та біологічних організмів.