Фасадна дошка: види, переваги та сфера використання

Фасадна дошка

Фасадна дошка виступає в якості оздоблювального матеріалу для облицювання будівель, будинків. Виконує декоративні функції, захищає зовнішню сторону споруди від агресивних середовищ. Сучасний будівельний матеріал виготовляється в різних варіантах, має легку текстуру і невелику вагу. Виготовляється з натуральної деревини або ненатуральних матеріалів.

Види фасадної дошки

Існує три вида фасадної дошки: з натурального дерева,з ДПК та термодерева.

Модрина є найдоступнішим і економічним матеріалом для виготовлення фасадної дошки. Вона не може бути піддана серйозній термообробці через великий вміст смоли. Однак, незважаючи на це, фасадна дошка з модрини має низку значних переваг: висока міцність і довговічність, екологічність і безпеку матеріалу.

Різновиди фасадної дошкиТакі звичні породи дерева, як ясен і сосна, в натуральному, необробленому вигляді практично непридатні для виготовлення облицювального матеріалу. Однак після спеціальної обробки під дією високих температур їх міцність підвищується, а придбані властивості (за своїми характеристиками) можна порівняти з властивостями дуба.

Термососна є найбільш вигідним рішенням в умовах перепадів температур і підвищеної вологості, а термоясень виступає в ролі самого декоративного матеріалу для зовнішньої обробки стін. 

Особливу увагу викликає дошка з ДПК (деревно-полімерний композит). За рахунок присутності в її складі полімерів, вона вологостійка, здатна повністю протистояти появі цвілі і нападам з боку шкідливих комах. Відрізняється високою стійкістю кольорів і не вигорає завдяки спеціальним барвникам,  що входять до її складу.

Фасадна дошка може відрізнятися профілем, товщиною і системою кріплення. Вагонка або імітація бруса з’єднуються паз-шипами і не залишають щілин. Дерев’яний сайдинг в основному виготовляється з ДПК.

Переваги фасадної дошки

 • Екологічність. Практично всі види виробів виготовляють з натуральної деревини. Цей виріб ніяк не здатен впливати на організм людини. У категорію особливобезпечних можна віднести планкінг або обпалені матеріали. Якщо ж говорити про композитну дошку, то рівень її безпеки ще повністю не доведено. Пов’язано це з тим, що при її виготовленні в структуру виробів додають різні полімерні речовини.
 • Якісна вентиляція. Продукція кріпиться на спеціальний каркас, тому вона впритул не прилягає до стін. Між подібними поверхнями утворюється повітряний прошарок, де і здійснюється циркуляція газів.
 • Захист від вітру. Форма оздоблювального матеріалу передбачає щільне стикування між сусідніми елементами, тому скандинавська та інші види дощок додатково захищають стіни від впливу вітру.
 • Теплоізоляція. Деревина добре утримує тепло в собі, що дозволяє підтримувати оптимальну температуру всередині будинку. Цей аргумент є одним з найвагоміших фактів, що впливають на вибір облицювального матеріалу.
 • Довговічність. Продукція з легкістю протистоїть зовнішнім впливам. Це дозволяє використовувати матеріал набагато довше в порівнянні зі звичайною дерев’яною дошкою. Досягається такий ефект за рахунок спеціальної обробки і зміцнення структури речовини.
 • Практичність. Поверхня дошки відрізняється гладкою структурою, що спрощує догляд за матеріалом.
 • Унікальний дизайн. Хоча і дошка має деревну структуру, але вона практично ніколи не повторюється. Наявність безлічі забарвлень дозволяє підібрати покриття практично на будь-який смак і під загальний дизайн будинку.
 • Простота монтажу. Щоб закріпити виріб, не знадобиться складних інструментів і багато досвіду – облицювання може виконати навіть недосвідчений власник будинку.

Де можливо застосовувати фасадну дошкуЗастосування

Фасадна дошка з ДПК успішно застосовується в оздоблювальних роботах зовні і всередині приміщення:

 1. Послуги з облицювання фасадів будівель. Основна область застосування. Виступає як основний матеріал. Гармонійно поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами, включаючи штучний декоративний камінь, конструкції зі скла або металу.
 2. Оздоблення веранд, терас в заміських будинках. Може бути основним або додатковим матеріалом.
 3. Облицювання внутрішніх стін передбанників, прихожих, кімнат відпочинку.
 4. Встановлення парканів. Альтернатива звичайному дерев’яному штахетнику.

Фасадна дошка – це екологічний, довговічний і якісний оздоблювальний матеріал, який виглядає солідно і служить довго. Єдиний його недолік – це недешева ціна.