Різні матеріали по-різному поводяться при коливаннях температури. Особливо це стосується фасадних конструкцій, які повинні не тільки надавати будинку красивий зовнішній вигляд, але й захищати будівлю від вітру, вологи та надмірних тепловтрат.
Основне завдання фасадних систем – максимально виконувати вищезазначені функції, не вимагаючи при цьому надмірного догляду. Погодьтеся, не хочеться щоразу перед зимовим сезоном чимось обробляти фасад або перевіряти його на наявність тріщин, відколів на висоті більше 3 метрів.
Різкі перепади температур викликають у деяких будівельних і оздоблювальних матеріалів негативну реакцію. Так, пластиковий сайдинг, особливо якщо він тонкий, може потріскатися або прогнутися. Це пов’язано з низьким коефіцієнтом міцності матеріалу.
Деревина при різких перепадах температури поводиться гірше: викривляється, розтріскується, розшаровується. Такий ефект може виникнути через підвищену вологість і різкий холод. Деревина набирає вологу, на морозі волога кристалізується, і волокна деревини починають руйнуватися. Щоб такі неприємності траплялися рідше, дерево раз на рік або пару років обробляють маслами, морилкою, спеціальними фарбами для продовження терміну служби.
Фасадні системи з ДПК не схильні до впливу температурних коливань або вологості. Завдяки оптимальному співвідношенню деревної сировини і полімерів (60 : 40) плита міцна і в той же час відносно легка. Композитна дошка на дотик нагадує натуральну деревину і виглядає природно.
Певне теплове розширення плити ДПК присутнє, це враховується при монтажі. Спеціальна система замків і кріплень виключає можливість здавлювання плити ДПК, а вкручені з певним люфтом саморізи компенсують теплове розширення плити.
Особливості догляду за фасадом з ДПК
Терасні та фасадні системи з ДПК були розроблені таким чином, щоб мінімізувати участь людини у продовженні терміну служби виробів. Іншими словами, склад, геометрія і навіть кольори дошки ДПК були підібрані з максимальною ретельністю, так що догляд за нею практично не потрібен.
ДПК потребує періодичного миття або чищення. Це більш актуально для терас, ніж для фасадів, оскільки фасадні конструкції менше піддаються забрудненню: ми не бігаємо по них, не залишаємо брудних слідів.
Якщо через кілька років ви вирішите, що фасад втратив первісний вигляд, можна скористатися мийкою високого тиску або садовим шлангом і помити фасад спрямованим струменем води. Це допоможе позбутися від пилу, що осів на фасаді.
В іншому ніякого специфічного догляду за композитним фасадом не потрібно, оскільки сам матеріал має тривалий термін служби і не потребує обробки хімічними засобами.