5 важливих моментів при монтажі фасадної дошки

Фасадна дошка

При покращенні зовнішнього вигляду будівлі та забезпеченні її захисту від впливу навколишнього середовища, фасадна дошка стає невід’ємним елементом архітектурного дизайну. Вона не тільки додає структурованості та краси будівлі, але й виконує функціональні завдання, захищаючи фасад від вологи, температурних перепадів та інших негативних факторів. Однак успішний монтаж фасадної дошки вимагає уважності та досвіду. У цій статті ми розглянемо п’ять ключових моментів, які слід враховувати при монтажі фасадної дошки, щоб забезпечити довговічність, ефективність та естетичний вигляд вашої будівлі.

Сьогодні існує безліч рекомендацій щодо облицювання фасаду будинку фасадною дошкою. Одні замовники вигадують власні способи швидкого монтажу, інші посилаються на інструкцію виробника, треті переглядають відео на інтернет-порталах в надії знайти відповіді на свої запитання. В результаті, здавалося б, простий вид облаштування фасаду будівлі перетворюється для багатьох в цілу проблему, враховуючи, що способів монтажу більш ніж достатньо, які тільки заплутують людину, яка хоче виконати цей монтаж самостійно.

Важливі моменти, що допоможуть уникнути проблем під час монтажу фасадної дошки та забезпечать довготривалу та ефективну експлуатацію цього фасадного елементу:Особливості монтажу фасадної дошки

  • Утеплення та вітроізоляція: Перед початком монтажу важливо вирішити, чи буде фасад утеплений. Якщо так, то це вимагає додаткових витрат на вітрозахисний бар’єр, додаткові елементи кріплення і, звичайно, саму ізоляцію. Вибір цих компонентів слід робити з урахуванням кліматичних умов і теплових потреб будівлі.
  • Температурне розширення: Сайдинг має властивість розширюватися і стискатися при зміні температури. Щоб уникнути проблем, панелі слід встановлювати з деяким запасом, щоб забезпечити належне розширення і стиснення. Також слід переконатися, що шурупи затягнуті належним чином, без надмірного натягу.
  • Зменшення розмірів вікон і дверей: Фасадна дошка зменшує розміри вікон і дверей. Це слід враховувати при проектуванні і розрахунках, оскільки необережне обрізання може призвести до пошкодження віконних і дверних профілів, а також до проблем з відведенням тепла і вологи.
  • Софітна підшивка карниза: Якщо ви плануєте підшивати карниз софітом, спочатку слід розробити план того, як буде виконуватися ця операція. Монтаж фасадної дошки повинен бути спроектований таким чином, щоб в майбутньому можна було належним чином з’єднати софіт з сайдингом. Для цього можуть знадобитися відповідні кріплення і заздалегідь проведені розрахунки.
  • Проектування та специфікація фасаду: Етап проектування фасаду і складання специфікації надзвичайно важливий для успішного і безпроблемного монтажу. На додаток до інформації про намір встановити планки (як зазначено в інструкції), слід також ретельно розрахувати кількість необхідних компонентів. Наприклад, у випадку, якщо планки будуть обрізані по кутах, слід передбачити приблизно 15% запасу. Також слід врахувати інші деталі, такі як оздоблювальні планки навколо вікон, J-подібні планки на кінцях і планки для з’єднання в прольотах, що перевищують довжину однієї панелі.

Також варто бути уважним до цінової пропозиції компанії. Часто, знижуючи ціну на панель, менеджери продають вам додаткові елементи за ціною, вищою за роздрібну. Необхідно розуміти комплексну ціну з усіма додатковими елементами, і тоді можна робити будь-які висновки. Наша компанія завжди надає комплексну комерційну пропозицію на облаштування фасаду, за бажанням в декількох колірних рішеннях.