Деревина – чудовий матеріал, але він має відомі недоліки. З давніх часів люди намагаються винайти способи зробити деревину більш стійкою до впливу навколишнього середовища і мікроорганізмів, підвищити її міцність і стійкість до механічних впливів. Одним із напрямів такої діяльності є хімічна обробка деревних виробів. Але виробництво хімікатів погано впливає на навколишнє середовище, та й самі оброблені хімікатами деревні матеріали виділяють у повітряний простір шкідливі речовини.
Прагнення до екологічної чистоти привело інженерів і вчених до створення ще одного способу підвищення експлуатаційних характеристик деревини – термообробки.
За високих температур у структурі деревини відбуваються суттєві зміни. Розкладаються геміцелюлоза і полісахариди – живильне середовище для мікроорганізмів, зменшується вологість, підвищується міцність і здатність виробів зберігати свою форму. Але у звичайних умовах за високих температур дерево починає горіти. Тому термообробку деревини проводять у середовищі, де практично відсутній окислювач – кисень. Для цього на першому етапі використовують камери, куди під тиском подається перегріта водяна пара, яка витісняє кисень, що міститься в повітрі. Так отримують термомодифіковану деревину. Після термічної обробки деревина набуває справді унікальних властивостей.
Чому варто обрати термодерево?
- Екологічність. У процесі термообробки деревини не використовуються хімічні речовини. Продукція з термодеревини залишається екологічною і повністю безпечною для людей.
- Довговічність. Завдяки термічній обробці деревина стає стійкою до впливу навколишнього середовища (не гниє, не змінює геометрії, не пліснявіє і захищена від комах). Це дає змогу матеріалу залишатися надійним матеріалом на десятки років.
- Зовнішній вигляд. Термодеревину можна зробити будь-якого відтінку: від світло-коричневого до кавового. При цьому текстура деревини стає яскравішою, і матеріал має більш ефектний, благородніший вигляд.
- Універсальність. Завдяки своїм водовідштовхувальним і стійким до пошкодження властивостям термодерево можна використовувати для приміщень з високою вологістю: лазня, сауна. Так само термодеревину використовують для внутрішньої і зовнішньої обшивки будинків, монтажу підлоги, відкритих терас. Замовляють термодошку і для виготовлення виробів для вулиці: лавки, альтанки та декоративні містки.
- Теплоізоляція. Теплопровідність термодеревини значно знижується, тому це ідеальний варіант для обшивки лазні та будинку.
Виберіть будівельний або оздоблювальний матеріал, виходячи з ваших фінансів, потреб і бажань. Зважте всі “за” і “проти” та прийміть рішення про доцільність.