Правила догляду за терасною дошкою

Без категорії

На терасі ми проводимо немало часу, особливо у літню пору року. Це може бути і вечірнє сімейне чаювання після роботи, і сімейні чи дружні обіди у вихідні, і навіть тимчасовий офіс при віддаленій роботі. prТому навантаження на покриття тераси є немаленьким. Для довгострокового служіння та гарного вигляду терасна дошка також потребує нескладного догляду. 

Основний і регулярний догляд за терасою – це видалення пилюки, листя і бруду за допомогою щітки чи віника. Також необхідне і систематичне миття тераси водою зі шланга чи водою з додаванням неагресивних засобів для чищення. В зимовий період достатньо очистити поверхню тераси від снігового покриву пластиковою лопатою або лопатою з гумовою насадкою. Не рекомендуємо давати снігу затримуватися на поверхні терасної дошки надовго, проте якщо утворилася льодова кірка силою її збивати також не потрібно. Інколи поверхню тераси на зимовий період просто накривають тентом і у такому випадку потреба у догляді в холодну пору року відпадає. 

 

Уникайте тривалого намокання дерев’яної терасної дошки

Оскільки на терасі ми влаштовуємо пікніки чи розпивання чаю та кави, уникнути розливання рідини не оминути, особливо якщо з вами присутні діти. В такому випадку необхідно одразу промити поверхню водою з милом, при потребі можна застосувати щітку. Не рекомендуємо залишати пляму на якийсь час оскільки поверхня вбере її тому вивести забруднення буде важче. Також не варто додавати у воду відбілювач який може викликати утворення світлих плям на поверхні.

Догляд за терасною дошкою

Застосування лаку, масел та емалі для захисту терасної дошки

І, звичайно, дерев’яні тераси потребують регулярного просочення спеціальними захисними маслами. Це значно подовжить термін їхньої експлуатації, збереже гарний вигляд поверхні, забезпечить захист терасної дошки від негативних впливів навколишнього середовища та механічних пошкоджень. Оскільки захисні масла доступні як безколірними, так і у різноманітній палітрі кольорів, ми можемо обрати для себе такий варіант, що допоможе збагатити екстер’єр тераси та вдало поєднати її з навколишнім ландшафтним дизайном. Проводити просочення дерев’яної терасної дошки необхідно один або два рази на рік. Це у великій мірі залежить від розміщення тераси (північна чи південна сторона), ступеня попадання сонячного світла на поверхню, інтенсивності експлуатації поверхні, породи дерева, з якої виготовлена дошка, частоти та інтенсивності атмосферних впливів на поверхню тераси. Як правило просочення проводять весною, перед частим періодом використання тераси в літній період, та восени, щоб захистити дерево від негативних атмосферних впливів взимку.

Перед проведенням робіт необхідно ретельно підготувати поверхню та дотримуватися всіх рекомендацій виробника олії для правильного нанесення для запобігання у майбутньому лущення чи інших неприємних сюрпризів на обробленій поверхні. Також необхідно перед купівлею проконсультуватися з фахівцями у магазині щодо характеристик олії та сфери її застосування. 

Терасна дошка – довговічний та екологічно безпечний продукт. Тому при правильній експлуатації вона служитиме вам десятиліттями.