Деревно-полімерний композит є найкращою альтернативою дерев’яному настилу. Відтоді, як терасна дошка була введена на ринок, виникло чимало інформації та думок про неї. Деякі судження про ДПК вірні, а деякі залишаються міфами. Ми вирішили розвіяти деякі міфи про ДПК.
Міф 1: це суцільний пластик
ДПК – це не чиста деревина, але й не суцільний пластик. Кількість пластику в складі терасної дошки коливається від 10% до 45%. Деревини більше: від 45% до 80%. Решта 10-15% припадає на стабілізуючі добавки. Під час виробництва деревне борошно ретельно перемішують з полімерами, щоб отримати єдину масу. Деревина в такому складі відповідає за міцність, пластик – за довговічність: він захищає дошки від вологи, гниття, грибків і плісняви.
Міф 2: терасу з ДПК потрібно розбирати на зиму
Деревно-полімерний композит витримує температуру до -50 градусів за Цельсієм. А розширення ДПК при перепаді температур мінімальне. Матеріал залишається стабільним навіть при різкому похолоданні або потеплінні. Не боїться ДПК і снігу, адже він практично не вбирає вологу. Але все ж варто очищати терасу від щільних покриттів, адже інакше волога може накопичуватися в основі.
Тож немає необхідності розбирати терасу на зиму. А накривати панелі варто тільки в тому випадку, якщо ви їдете надовго і не зможете прибрати сніг.
Міф 3: ДПК неминуче розбухне або потріскається
Це може статися, якщо не врахувати температурний розрив при монтажі. Він невеликий – зазвичай це кілька міліметрів, але саме завдяки йому тераса буде стояти в будь-яку погоду і не зіпсується. Якщо не дотриматись зазору, то при розширенні дошкам не вистачить місця. Це причина здуття, тріщин і розшарування.
Міф 4: ДПК вигорає
Цей міф має варіацію: ДПК взагалі ніколи не змінює колір. Правда знаходиться десь посередині. Протягом декількох місяців після укладання колір стабілізується: дошки адаптуються до погоди і сонця. Зазвичай колір змінюється рівномірно на 1-2 тони.
Якщо ж тераса кардинально змінила колір, то, на жаль, проблема в якості матеріалу. Дешеві панелі можуть повести себе непередбачувано.
Міф 5: ДПК виділяє шкідливі речовини
Цей міф виник через те, що крім деревини і полімерів в ДПК додають стабілізатори. Але боятися цих добавок не потрібно: вони екологічно безпечні і не виділяються в повітря навіть у спекотну погоду.
Міф 6: композитна терасна дошка важка і складна в монтажі
Більшість людей думають, що деревно-полімерний композит має велику вагу. Але правда в тому, що терасна дошка дуже легка. Співвідношення міцності до ваги деревно-полімерних дощок досить високе, саме тому термін служби матеріалу становить не менше 10 років. ДПК не тільки легкий, але й міцний. Маючи потужну пилу, ви зможете розрізати деревно-композитні плити за розміром під час монтажу. Простота монтажу також надає матеріалу додаткову гарантію.
Міф 7: деревно-полімерний композит не потребує догляду
Хоча можна з упевненістю сказати, що композитна терасна дошка не схожа на деревину, яка вимагає ретельного догляду, вам все одно доведеться очищати поверхню дощок. Терасна дошка вимагає певних витрат, всупереч думці деяких домовласників, вона потребує базового догляду, який необхідний для того, щоб вона прослужила до 25 років. Але різниця між ДПК і деревиною полягає в тому, як ви це робите. ДПК не потрібно шліфувати, герметизувати та фарбувати, як деревину. Щоб доглядати за композитними дошками, потрібно просто регулярно мити їх гарячою водою з милом принаймні раз на місяць. Догляд за ДПК збільшує його довговічність.