Штучна водойма – оптимальний варіант відпочинку влітку
Зважаючи на завантаженість роботою та іншими домашніми турботами не завжди є можливість влітку відпочити на вихідних чи після роботи біля водойми. Тому власникам дачних чи присадибних ділянок облаштування штучної водойми вдома на літній період є непоганою альтернативою виїзду до озера, на який не завжди можна виділити час. Штучна водойма на своєму подвір’ї дозволяє щоденно проводити більше часу поза будинком в комфортних умовах. Щоб забезпечити хороші умови навколо басейну чи іншої водойми необхідно облагородити територію навколо неї та створити певні зручності.
Все починається з проектування
Для того, щоб в майбутньому не виникало неприємних сюрпризів щодо невдалого розташування, неправильних пропорцій помосту чи інших незручностей, починати роботу слід з проектування басейну та всієї конструкції. Для цього не обов’язково доручати роботу фахівцям з цього питання та креслити великі проекти. Можна самостійно змоделювати майбутню композицію намалювавши ескіз та порадитися з близькими щодо їхніх забаганок і очікувань від цієї конструкції. Остаточно визначившись який тип басейну обираєте, якого розміру поміст навколо нього необхідно спорудити та в якій частині двору це все розташувати можна переходити до закупівлі необхідних матеріалів. Якщо басейн не буде вкопаний в грунт, то поміст навколо нього розташовуватиметься на певній висоті, для зручності користування необхідно запланувати та змонтувати сходи. Також для такого помосту варто запланувати і перила, особливо якщо у вас є діти.
Добротні матеріали – запорука тривалої експлуатації
Щоб конструкція була надійною та довговічною необхідно її спорудити з якісних та добротних матеріалів. Для спорудження помосту найчастіше використовують спеціальну терасну дошку для басейнів – декінг. Декінг виробляють з таких міцних порід деревини як модрина, дуб, тик чи секвойя. З перерахованих варіантів найстійкішим до негативного впливу навколишнього середовища вважається тик. На ринку України сучасні виробники терасної дошки пропонують також і спеціально оброблену терасну дошку з хвойних порід деревини, яку додатково просочують спеціальною олією чи морилкою. Вона добре захищена від негативного впливу вологи та перепадів температури, грибків, комах і інших факторів. Така терасна дошка дешевша від аналогів з твердих порід дерева, проте не дуже поступається в якості та надійності за умов правильної експлуатації та регулярному догляду. Проте найчастіше для використання терасної дошки біля басейну все таки застосовують композитний матеріал.
Таку дошку виробляють з матеріалу, отриманого в результаті комбінації полімерної крихти та деревної муки, поєднаних під дією високої температури та високого тиску. Композитна терасна дошка може успішно експлуатуватися протягом 20-30 років, вона надзвичайно зносостійка та не піддається згубному впливу агресивного навколишнього середовища. Її пропонують у різноманітній кольоровій палітрі, розмірах та способах монтажу. Такий матеріал не потребує спеціальної обробки олією чи морилкою, він не вигорає, не лущиться і не втрачає свого кольору під впливом ультрафіолетового випромінювання. Композитна дошка доволі легко монтується і для цього процесу не потрібно спеціальних навичок та інструментів. Окрім декінгу також необхідно придбати й інші матеріали, відповідно до проекту, які потрібні для спорудження каркасу: металеві чи дерев’яні елементи, залежно з чого ми плануємо зробити каркас, цемент, пісок і щебінь, якщо опорну конструкцію будемо закопувати в землю.
Найвідповідальніший етап – спорудження
Споруджуючи каркас не потрібно забувати про комунікації, які пролягають вашою ділянкою, для запобігання їхнього пошкодження. Змонтувавши та надійно закріпивши каркас майбутньої споруди переходимо до монтажу терасної дошки. Укладаючи дошку необхідно передбачити щілини для розширень дошки при перепадах температури та вологості повітря. Для кріплення дошки можна використовувати як цвяхи чи шурупи, так і спеціальні кліпси. При використанні кріплень не пошкоджується дошка і таким чином вона служитиме довше. Крім цього такий варіант виглядає краще та естетичніше. Якщо при монтажі виявилося, що краї помосту не зовсім рівні, можна в кінці робіт зрізати нерівності по периметру тераси електричним лобзиком чи пилкою. Завершальним етапом роботи буде спорудження сходинок та перил. Їх необхідно надійно закріпити для запобігання травмам у майбутньому. Можна також спочатку зібрати секції на землі чи придбати їх у готовому вигляді для полегшення роботи.
Насолоджуємося відпочинком
Облаштувавши поміст біля басейну своїми руками ви сповнитеся гордості за себе та будете насолоджуватися результатом своїх старань роками. Адже терасна дошка, якщо її регулярно просочувати олією чи морилкою, служитиме довго. Композитна терасна дошка ще простіша в догляді. Її достатньо регулярно очищувати та мити водою під тиском. Розмістивши на помості лежаки, столики, парасольки ви забезпечите собі повноцінний відпочинок біля водойми кожного дня після втомливої роботи не витрачаючи додаткового часу на добирання до озера.