Основні розміри терасної дошки: довжина, товщина, ширина

Без категорії

Терасна дошка це популярний на сучасному ринку продукт. Її застосовують для багатьох цілей: крім оздоблення тераси, нею оформляють альтанки і лоджії, вистилають садові доріжки, покривають зони біля басейнів і навіть громадські танцювальні або спортивні майданчики. Якість і швидкість монтажу, а також довговічність настилу залежать не тільки від обраного матеріалу, а й від габаритів дошки. Тому слід ознайомитися з основними розмірами виробу і визначити, що і для яких цілей підходить. Цю тему і розкриємо в нашій статті.

Стандартні розміри

Для виробництва декінгу можуть бути використані:

  • деревно-полімерний композит (ДПК);
  • термооброблена деревина;
  • масив твердих порід деревини

Які розміри терасних дошок існуютьДля початку поговоримо про дошку з масиву дерева. Ширина панелей становить від 90 до 200 мм, найбільшою популярністю користується дошка 140 і 145 мм.

Товщина пропонованої на ринку дошки від 20 до 50 мм. Від цього показника залежить міцність майбутнього настилу і максимально допустимі навантаження на нього.

Довжина терасної дошки коливається в межах від 2 до 6 метрів. Це дає можливість підібрати виріб як для просторих, так і для невеликих майданчиків.

До стандартних розмірів дерев’яної дошки можна віднести такі параметри:

  • ширина 150 мм;
  • товщина 40/45 мм;
  • довжина 3 метри.

Трапляються випадки, коли довжина дошки становить трохи більше півметра (наприклад, 60 см). Це найчастіше стосується панелей з екзотичних порід деревини: мербау, палісандр, тик. Вони зустрічаються рідко і відрізняються гранично високою вартістю.

Характеристики дошки будуть схожими, не важливо, який їхній сорт і вихідна сировина. А саме:

  • стійкість до вологості;
  • висока теплоємність;
  • опір гниттю.

Для дощок з деревно-полімерного композиту існують свої стандартні розміри:

  • ширина від 150 до 165 мм;
  • товщина від 10 мм;
  • довжина від 2 до 6 метрів.

Підлогове покриття для тераси нерідко виготовляють із панелей із поєднанням таких габаритів:

  • при довжині 3 метри ширина становить 150 мм, товщина від 18 до 30 мм;
  • якщо довжина дошки 4 метри, то її ширина 160 мм, а в товщину вона складе від 30 до 40 мм;
  • довжина панелі 5 метрів ширина 165 мм, а товщина від 40 до 50 мм.

Терасні дошки з ДПК вирізняються невеликою вагою, що значно полегшує їх транспортування та монтаж. До того ж такій дошці притаманний досить тривалий термін служби. Як і у випадку з панелями з масиву, від товщини дощок з ДПК залежить межа допустимих на них навантажень. Але, на відміну від натурального дерева, композит не потребує обробки захисними просоченнями.

Як вибрати ширину і товщину

Що врахувати при виборі ширини та товщини дошкиЯкщо планується створити покриття на вулиці, під відкритим небом, найкраще віддати перевагу панелям з модрини з шириною дошки не менше 140 мм і товщиною 45-50 мм. Хоча ці планки відрізняються досить високою ціною, всі витрати окупляться за рахунок дуже тривалого терміну служби. Сибірській модрині не страшний навіть прямий контакт з водою – це дивовижне дерево при зіткненні з вологою стає тільки міцнішим.

Декінг із сосни теж зарекомендував себе з найкращих сторін. Однак його не слід монтувати під прямими сонячними променями. У такому разі виникає ризик змолотіння. Тому, якщо над терасою буде навіс, такі дошки цілком придатні. Їхні габарити теж мають бути відповідними: у товщину не менше 45 мм. 

Товщина дощок, з яких формуються сходинки, теж має бути досить масивною: 45-50 мм. Причина тому великі вагові навантаження на цей об’єкт прибудинкової території.

Якщо ж потрібно підібрати планки для садових доріжок (або настилу навколо басейну), оптимальною товщиною дощок буде показник у 20-25 мм або ж трохи більший за 32 мм. Ширина бруска в цьому випадку може бути будь-якою.

Грамотно підібрана довжина панелей сильно впливає на естетику готового покриття. Наприклад, для великого майданчика краще вибрати дошки максимальної довжини (5 або 6 метрів). Завдяки цьому буде менше стиків на поверхні і настил виглядатиме монолітним. При цьому є майстри, для яких маленька довжина це не проблема. Умілі фахівці так якісно стикують короткі панелі “врозбіг”, що виходять справжні “шедеври”.

Укладання декінгу може здатися дуже простою роботою. Але це тільки на перший погляд. Насправді це завдання пов’язане з безліччю дрібних нюансів. Розрахувати розміри необхідного будматеріалу, відшукати панелі з доступною ціною, якісно підготувати основу і грамотно змонтувати настил – всі ці дії вимагають певних навичок і ретельного планування.